شماره ویژه «قرآن و عهدین از جستارهای علمی طلبگی» به صورت الکترونیکی منتشر شد

اداره پژوهش اداره کل آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی «شماره ویژه قرآن و عهدین از جستارهای علمی طلبگی» را در راستای اهداف قطب تعمیق ایمان دینی در دفتر تبلیغات اسلامی و به ویژه مسائل و محورهای «میز قرآن» تدوین و منتشر کرد.

كد خبر:3698 تاريخ خبر :10:15:00 1397-8-19
به گزارش پرتال جامع علوم و معارف قرآن به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلیمن هادی مصباح رئیس اداره پژوهش اداره کل آموزش این دفتر گفت: شماره ویژه «قرآن و عهدین از جستارهای علمی طلبگی» توسط این اداره در سامانه جستار به آدرس http://jostar-elmi.maalem.ir منتشر شده است.
رئیس اداره پژوهش اداره کل آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: ویژه نامه قرآن و عهدین، مجموعه ای از مقالات با محوریت «قرآن و عهدین» به همت اداره پژوهشِ اداره کل آموزش این دفتر در راستای اهداف قطب تعمیق ایمان دینی در دفتر تبلیغات اسلامی و به ویژه مسائل و محورهای میز قرآن سامان یافته است.
فرضیه مقالات این فصلنامه، بر این است که قرآن کریم بیان جامع، كامل و روشن‌تری نسبت به عهدین در مقولات طرح شده دارد. بدیهی است یکی از الگوهای روشمند در ترویج معارف قرآنی و تبیین جامعیت قرآن میان نخبگان جامعه، گفتمان سازی و انجام پژوهش‌های تطبیقی در نصوص کتاب مقدس و قرآن است.