پاسخگویی به شبهات قرآنی مطالبه رهبر انقلاب

حجت الاسلام والمسلمین یوسفی مقدم با اشاره به اهتمام رهبر معظم انقلاب به حفظ و صیانت قرآن کریم در جامعه؛ پاسخگویی به شبهات قرآنی را مطالبه مهم ایشان دانست

كد خبر:3635 تاريخ خبر :09:49:00 1397-1-29
به گزارش پایگاه معارف قرآن به نقل از خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق یوسفی مقدم، رییس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، در مراسم رونمایی کتاب «رؤیا انگاری وحی» که در خبرگزاری رسا در قم برگزاری شد به تفاوت‌های میان سؤال و شبهه اشاره کرد و گفت: سؤال برای رفع جهل، و شبهه برای ایجاد گمراهی است؛ در حالی که بسیاری از شبهه‌های نباید در رسانه‌ها مطرح شود بلکه باید در مراکز علمی مطرح و به آنها پاسخ داده شود .
وی رسانه‌ای شدن شبهات را غرض‌ورزی دانست و گفت: امروز بسیاری شبهات در رسانه‌ها مطرح شود و برای بسیاری مردم امکان پاسخگویی به آنها وجود ندارد و و این مسأله سبب شود که در باور مردم ضعف یا شک ایجاد شود و این مسأله سبب پدید آمدن نتایج شومی در جامعه خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین یوسفی مقدمی ابراز کرد: در پژوهشکده معارف و علوم قرآن سؤال‌های بسیاری از مخاطبان، جمع آوری به آنها پاسخ گفته شده است.
وی با اشاره به اهتمام رهبر معظم انقلاب به حفظ و صیانت قرآن کریم در جامعه امروز گفت: ایشان جلسات مختلف قرآنی برگزار می‌کند و این مسأله سبب افتخار جامعه است و پاسخگویی به رؤیاانگاری وحی از مطالبات مهم ایشان بوده است.
رییس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن بیان کرد: برای اجرایی کردن این مطالبه رهبر انقلاب، طرح پاسخگویی به شبهه رؤیاانگاری وحی دکتر سروش در پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن، مطرح و تصویب شد و از دکتر ابوالفضل ساجدی خواستیم تا در این زمینه با همکاری داشته باشد و دو ارزیاب قوی نیز برای این طرح انتخاب شدند.
وی با بیان اینکه خبرگزاری رسا از رسانه‌های ارزشمند در میان خبرگزارهای کشور است، گفت: با رسانه‌ای شدن این موضوع در این خبرگزاری مردم از یکی از مطالبه های مهم رهبر معظم انقلاب آگاهی خواهند یافت.