فعالیت‏ های گروه دائره المعارف قرآن کریم پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن تشریح شد

مدیر گروه دائره المعارف قرآن کریم پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: 7 مقاله علمی پژوهشی، برگزاری 4 کرسی و نشست و سمینار، 14 پژوهش در دست تحقیق، 11 اثر در دست انتشار و 30 اثر منتشر شده از جمله فعالیت های این گروه است.

كد خبر:3620 تاريخ خبر :12:18:00 1396-12-17
به گزارش پایگاه معارف قرآن به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین علی خراسانی مدیر گروه دائره المعارف قرآن کریم پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن اظهار داشت: مأموریت این گروه علمی، عبارت از ساماندهی پژوهشهای قرآنی در قالب دائره المعارف، برای مخاطبان گوناگون و علاقه مند به مطالعات قرآنی است.
وی گفت: تدوین دائره المعارفهای قرآنی متناسب با نیاز روز بصورت تخصصی و عمومی، شناسایی یا ابداع بهترین روش دائره المعارف نگاری، واکاوی و نقد محتوايي دیگر دائره المعارفها به ويژه دائره المعارفهای در حال انجام خاورشناسان از اهداف بلند مدت این گروه بوده و اهداف کوتاه مدت آن شامل تدوين دائره المعارف قرآن کريم(ج 16 و 17)، تدوين دانشنامه قرآن کريم ويژه نوجوانان(ج 6 و 7)، تدوين دانشنامه قرآني فقه و اصول، تدوین دانشنامه های علوم قرآنی، تدوین دانشنامه قرآنی حج و سرزمين وحي و تدوین دانشنامه معارف عقلي قرآن می باشد.
مدیر گروه دائره المعارف قرآن کریم پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن تصریح کرد: این گروه دارای 1 کلان پروژه و 7 مقاله علمی پژوهشی است و تاکنون به برگزاری 4 کرسی و نشست و سمینار پرداخته است.
وی افزود: گروه دائره المعارف قرآن کریم این پژوهشکده در حال حاضر 14 پژوهش در دست تحقیق و 11 اثر در دست انتشار و 30 اثر منتشر شده دارد. این گروه دارای 5 عضو هیئت علمی و 5 محقق می باشد.