فعالیت های گروه تفسیر قرآن پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن تشریح شد

مدیر گروه تفسیر قرآن پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن به بيان اهداف، فعاليت ها و عملکرد اين گروه علمي پرداخت.

كد خبر:3612 تاريخ خبر :11:30:00 1396-11-24
به گزارش پایگاه معارف قرآن به نقل از روابط عمومي دفتر تبليغات اسلامي، حجت الاسلام والمسلمين علي مدبر در مجمع مشورتي شوراي توسعه فرهنگ قرآني کشور که در پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کريم برگزار شد، اظهار داشت: مأموريت اين گروه، تأمين نيازهاي دانشي جامعه معاصر درباره تفسير و ترجمه قرآن و نظريه پردازي مي باشد.
وي گفت: اين گروه داراي اهداف بلند مدت ( تأليف تفسيرهاي ترتيبي نياز محور و تفسيرهاي موضوعي مسأله مدار و نقد ترجمه ها و تفاسير قرآن، شناسايي نيازهاي مراکز آموزشي قرآني و تدوين منابع تفسيري درخواستي و ...) و اهداف کوتاه مدت (بررسي «ويژگیهای انبياء» ، انجام مطالعات درباره «خشونت اجتماعي از منظر قرآن کريم با گرايش شبهه پژوهي» و پژوهشي در حوزه عرفان نظري و قرآن با عنوان «عرفان در آيينه قرآن و روايات» و...) است.
مدير گروه تفسير قرآن پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن تصريح کرد: اين گروه داراي 2 کلان پروژه و 12 مقاله علمي پژوهشي است و تاکنون به برگزاري36 کرسي و نشست و سمينار پرداخته است.
وي افزود: گروه تفسير قرآن اين پژوهشکده در حال حاضر16 پژوهش در دست تحقيق و 10 اثر در دست انتشار و 79 اثر منتشر شده دارد. اين گروه داراي 7 عضو هيئت علمي و يک محقق مي باشد.