پيگيري پروژه مطالعات نظام‌سازي قرآني

رئيس پژوهشكده فرهنگ و معارف قرآن گفت: پروژه مطالعات نظام‌سازي قرآني در دستور كار است كه انشاء الله اوايل سال 97 حداقل سه جلد كتاب در اين زمينه منتشر مي‌‌شود.

كد خبر:3549 تاريخ خبر :09:05:00 1396-5-21
به گزارش واحد خبر پایگاه اطلاع رسانی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد صادق یوسفی‌مقدم رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با بیان اینکه پروژه مطالعات نظام‌سازی قرآنی به عنوان موضوع مهم در دستور کار قرار دارد اظهار کرد: مصاحبه‌های نخبگانی از جمله محورهای این پروژه است که در این بخش مصاحبه با شخصیت‌های علمی مانند آیت‌الله جوادی آملی، نخبگان علمی، شاگردان شخصیت‌ها و اساتید و متخصصان علوم انسانی صورت می‌گیرد.
وی خاطرنشان کرد: سلسله نشست‌های علمی برگزار می‌شود که در این نشست‌ها امکان گفت‌وگو بر اساس اظهار نظرهای علمی فراهم می‌شود.
رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن با بیان اینکه در نظر داریم گفت‌وگو و نشست‌های علمی پروژه مطالعات نظام‌سازی قرآنی اوایل سال 97 به نتیجه برسد گفت: اکنون طرح این پروژه به تصویب رسیده و کار کلید خورده است و در سال آینده انشاء الله حداقل سه جلد کتاب در زمینه این پروژه منتشر می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی بر مبنای اصل ولایت فقیه استوار است و خرده نظام‌هایی مانند نظام سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و... باید منطبق با نظام کلی باشد و مهم این است که مبانی این نظام‌ها در کشور از قرآن استخراج شود.