سمینار پژوهشی «خشونت اجتماعی از منظر قرآن کریم» برگزار شد

سمینار پژوهشی «خشونت اجتماعی از منظر قرآن کریم» به کوشش پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.

كد خبر:3480 تاريخ خبر :12:31:00 1395-10-9
به گزارش واحد خبر پایگاه معارف قرآن، سمینار پژوهشی با عنوان: «خشونت اجتماعی از منظر قرآن کریم» به کوشش گروه تفسیر پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن و با حضور اعضاء هیئت علمی گروه و نیز نمایندگان پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، در روز شنبه 4 دیماه 1395 در ساختمان پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن برگزار شد.
بر اساس این گزارش، حجت اسلام و المسلمین جنابب آقای علی مدبر ( اسلامی)، مدیر محترم گروه تفسیر پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن، به ارائه مباحث خود پیرامون موضوع «خشونت اجتماعی از منظر قرآن کریم» پرداختند. در ادامه جلسه، حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای محمد حسین پوریانی ناظر پروژه مذکور،مباحثی را در باره موضوع مذکور بیان نمودند.
ارائه دهنده، در این سمینار، در ادامه، مباحث نهایی شده درباره خشونت خانگی را بیان نموده و به شبهات مطرح شده درباره حکم کیفری نشوز زنان که در آیه 34 سوره نساء آمده است، پاسخ گفت.
یادآور می شود اولین سمینار از سلسله سمینارهای داخلی پژوهشکده که قرار است در جهت اتقان بخشی به کارهای پژوهشی پژوهشکده برگزار گردد، پیرامون مقاله « شجاعت در قرآن» با ارائه حجت الاسلام و المسلمین حسینعلی یوسف زاده و نظارت حجت الاسلام والمسلمین علی اسدی، از طرف گروه دائره المعارفهای قرآنی و با حضور مدیر محترم گروه و اعضاء هیئت علمی و.. در تاریخ سه شنبه 95/9/30 برگزار گردید.