برگزاری نشست علمی قرآن و عترت در حوزه علمیه المنتظر هند

نشست علمی فرهنگی قرآن و عترت با حضور نماینده جامعه المصطفی العالمیه و شماری از طلاب، در حوزه علمیه المنتظر هند برگزار شد.

كد خبر:2059 تاريخ خبر :11:47:00 1388-8-21
به گزارش واحد خبر پایگاه معارف قرآن به نقل رسا در هند، نشست علمی فرهنگی "قرآن و عترت"، با حضور شمار زیادی از طلاب، علما و اندیشمندان علمی شهر "نوگاواسادات" واقع در استان اوتراپردیش هند برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مهدوی نماینده جامعه المصطفی العالمیه در هند نیز حضور داشت، شماری از حافظان، مفسرین و محقیقی علوم قرآنی حضور داشتند و به ارائه برنامه خود پرداختند.
حجت الاسلام مهدوی در این مراسم طی سخنانی بر پویایی و نشاط حوزه های علمیه هند بر اساس آموزه های قرآن و عترت تاکید کرد و خواستار حرکت طلاب و مسوولین این حوزه ها به سمت ارائه تحقیقات و پژوهشهای علمی در زمینه های مختلف شد.
وی همچنین برقراری وحدت میان امت اسلامی را مساله ای مهم قلمداد کرد و از حوزه های علمیه هند خواست با برنامه ریزی کاربردی به سمت وحدت شیعه و سنی در هند حرکت کنند.
در این مراسم شماری از طلاب به قرائت مقالات خود در موضوعات مختلف قرآنی پرداختند و شماری دیگر در زمینه تفسیر قرآن مطالبی را عرضه کردند که مورد نقد و بررسی حاضران قرار گرفت. برگزاری مسابقه حفظ قرآن کریم نیز از جمله برنامه های این مراسم بود که با حضور طلاب حافظ قرآن از شهرهای مختلف هند انجام شد.