صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
کتاب «امید در زندگی از منظر قرآن کریم» منتشر شد


كد خبر:3716 تاريخ خبر :13:45:00 1397-9-6 نسخه چاپي

کتاب «امید در زندگی از منظر قرآن کریم» نوشته علی اکبر مؤمنی از محققان پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، به همت پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن منتشر شد.

به گزارش پرتال جامع علوم و معارف قرآن، در معرفی این کتاب عنوان شده است: این کتاب در پی آن است با بهره‌مندی از آیات نورانی قرآن و کلام شفابخش معصومین(ع) به پرسش‌های ذیل پاسخ دهد: چگونه امیدوار باشیم، امیدهایمان را چگونه جهت دهیم و به چه چیزهایی امیدوار باشیم، موانع امید کدام‌اند، امید مطلوب و امید نامطلوب کدام است و امیدواری در زندگی انسان چه تأثیری دارد، مناسبات بیم و امید کدام‌اند؟
به استناد این کتاب، ناامیدی از مهم‌ترین و فراگیرترین بیماری روانی قرن حاضر به شمار می‌رود و در دهه‌های اخیر، مثبت‌اندیشی و داشتن نگرش امیدوارانه یکی از مؤثرترین روش‌های درمان بیماریهای روحی و جسمی است که مورد توجه روان‌شناسان و دانشمندان علوم انسانی قرار گرفته است. قرآن کریم استوارترین راه هدایت و سعادت را فرا روی انسان مؤمن می‌گشاید و پیروان خویش را از نعمات و مواهب الهی بهره مند می‌کند؛ از این رو، قرآن نقش اساسی در امیدواری و مطلوب‌اندیشی انسان دارد و امید به آینده را در سطحی گسترده مورد توجه قرار داده و ضمن ترسیم سیمایی مطلوب از زندگی امیدوارانه، راهکاها و عوامل دستیابی به امیدواری را بیان می نماید.
در این پژوهش، عوامل امیدواری، آثار امیدواری، موانع امیدواری، حدود و مناسبات امید از منظر قرآن کریم به گونه ای شایسته بررسی و به صورت عمل و کاربردی تدوین شده است.
کتاب « امید در زندگی از منظر قرآن کریم » در 315 صفحه و با قیمت 27 هزار تومان از سوی انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی وارد بازار نشر شده است.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل