صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
کتاب «عرفان در آیینه قرآن و روایات (بخش عرفان عملی)» منتشر می‌شود


كد خبر:3697 تاريخ خبر :10:13:00 1397-8-19 نسخه چاپي

در راستای مصوبه شورای پژوهشی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی کتاب «عرفان در آیینه قرآن و روایات (بخش عرفان عملی)» جهت نشر به انتشارات پژوهشگاه ارسال شد.

به گزارش پایگاه معارف قرآن، براساس مصوبه شورای پژوهشی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کتاب «عرفان در آیینه قرآن و روایات (بخش عرفان عملی)» به قلم حجت الاسلام والمسلمین حسن رمضانی جهت نشر به انتشارات پژوهشگاه ارسال و به زودی منتشر خواهد شد.
این پژوهش بر آن است روشن سازد عرفان اسلامی ـ چه در بُعد نظر و چه در بُعد عمل ـ امری وارداتی و بیگانه با معارف قرآن و عترت نیست، بلکه از اصالت و استقلال برخوردار بوده و به هیچ مکتب و مرامی جز مکتب اسلام و هدایت ها، اشارت ها، لطایف و حقایقی که در نصوص و متون دینی ـ اعم از آیات و روایات ـ وجود دارد، مدیون و وابسته نیست .
همچنین این اثر، در مقام بیان خاستگاه عرفان اسلامی بر دو امر تکیه و تاکید می کند. نخست، فطرت و نوع خلقت انسان ها است که ایجاب می کند هر انسانی بتواند به اندازۀ قابلیّت و تلاشش، ذوقیّات و کمالات عرفانی را تجربه کرده و آن ها را در خود شکوفا سازد. و دوم، فرهنگ غنی و تعالیم ناب اسلام، قرآن و روایات اهل بیت (علیهم السلام) است که مطمئن ترین بستر و نیز بهترین عامل برای رشد و به فعلیّت رسیدن قابلیّت های انسانی بوده و می تواند انسان ها را با بهترین شیوه و مصون ترین طریقه به سر منزل مقصود برساند.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل