صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
دوره تربیت مربی تدبر در قرآن برگزار می‌شود


كد خبر:3696 تاريخ خبر :10:10:00 1397-8-19 نسخه چاپي

دوره جامع تربیت مربی تدبّر در قرآن کریم با تکیه بر روش‌های نوین اندیشه‌ورزی در قرآن ویژه طلاب آقا و خانم با حمایت دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، مجید شجاعی، رییس اداره هنری دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، به سخنی از مقام معظم رهبری اشاره کرد که ایشان فرمودند: « بحمدالله امروز جامعه‌ ما با قرآن مأنوس شده‌اند. البته ما به این قانع نیستیم؛ ما معتقدیم همه‌ آحاد جامعه باید با قرآن ارتباط برقرار کنند، بتوانند قرآن را بخوانند، بتوانند قرآن را بفهمند، بتوانند در قرآن تدبر کنند. آنچه که ما را به حقایق نورانی میرساند، تدبر در قرآن است».
وی گفت: دوره جامع تربیت مربی تدبّر در قرآن کریم به همت گروه تبلیغی جبهه اندیشه ورزی انقلاب اسلامی و با همکاری مرکز تدبر در کلام وحی و با حمایت دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار می‌شود.
رییس اداره هنری دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، هدف از برگزاری این دوره را آشنا شدن علاقه‌مندان با مفهوم و روش تدبّر در قرآن کریم عنوان کرد و گفت: دوره تدبّر در قرآن کریم با تکیه بر روش‌های نوین اندیشه ورزی در قرآن برگزار می‌شود.
وی بیان کرد: در کلاس‌های قرآن به صورت پراکنده و به شیوه استاد محور و سلیقه‌ای، برخی آیات و معارف قرآن کریم بیان می‌شود و ضابطه‌‌ای برای تدبّر در قرآن به صورت مدون در اکثر این مراکز وجود ندارد.
رییس اداره هنری دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان انس با قرآن و درک معارف نظام مند و کارآمد آن در سوره‌ها را محور بحث عنوان کرد و گفت: کلاس‌ها به شیوه مخاطب‌محور و کارگاهی برگزار می‌شود.
وی اذعان داشت: دوره در دو سطح می‌باشد، سطح اول معرفتی است که در قالب ۳ ترم ۱۲۰ ساعته برگزار و کسانی که با موفقیت دوره را به پایان برسانند می‌توانند در دوره بعدی شرکت کنند.
شجاعی ادامه داد: دوره تکمیلی، دوره مهارت و تربیت مربی در قالب یک دوره ۴۰ ساعته می‌باشد که در پایان گواهی نامه مربی گیری از طرف مرکز تدبّر در کلام وحی صادر خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: طلاب علاقمند به شرکت در این دوره می‌توانند نام و نام خانوادگی خود را به شماره همراه ۰۹۹۰۷۲۰۷۳۱۶ ارسال نمایند.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل