صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
مراسم رونمایی از پرتال جامع علوم و معارف قرآن برگزار شد


كد خبر:3679 تاريخ خبر :12:04:00 1397-3-10 نسخه چاپي

مراسم رونمایی و معرفی پرتال جامع علوم و معارف قرآن در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن همزمان با ولادت امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد.

مراسم رونمایی از پرتال جامع علوم و معارف قرآن در بخش حوزی بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن و مقارن با ولادت امام حسن مجتبی(ع) با حضور دکتر خوراکیان معاون مرکز ملی فضای مجازی و دکتر سید حسن هانی، مدیر فناوری اطلاعات دفتر تبلیغات اسلامی و رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن و جمعی از مدیران و پژوهشگران و اصحاب رسانه بصورت رسمی برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین محمد صادق یوسفی مقدم رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم در ابتدا با اشاره به ویژگی های پرتال جامع اظهار داشت: طراحی پرتال از سال ۹۳ آغاز شده و به جرات می توان گفت این پرتال با محتوای قرآنی ارائه شده در دنیا همتای دیگری ندارد.
وی افزود: متن کامل قرآن کریم، 9 ترجمه فارسی قرآن و سه ترجمه خارجی، بیش از 20 دوره تفسیر قرآن وبیان برداشت های قرآنی و نیز بیان شان نزول آیات و عبارات مشترک و صرفی قرآن، وجود سه هزار موضوع اصلی، چهار هزار پایان نامه قرآنی و نیز 51 عنوان از آثار پژوهشکده در قالب بیش از 120 جلد کتاب، بیش از 305هزار فیش های فرهنگ نامه و بیش از 10هزار موضوعات دائره المعارف از ویژگی های این پرتال جامع است.
در ادامه مراسم رونمایی از پرتال جامع علوم و معارف قرآن، دکتر سید حسن هانی، مدیر فناوری اطلاعات دفتر تبلیغات اسلامی به تشریح دستاوردهای دفتر تبلیغات اسلامی پرداخت و از این پرتال بعنوان یکی از فاخرترین و ارزشمندترین دست آوردهای دفتر تبلیغات اسلامی در فضای مجازی یاد کرد.
دکتر خوراکیان، معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی در ادامه این مراسم رونمایی، با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای انس با قرآن کریم است، افزود: گاهی اگر به مفاهیم قرآن کریم در کنار تلاوت قرآن توجه شود، توفیقات بسیاری شامل حال بسیاری از انسان ها می شود،بنابراین این اقدام دفتر تبلیغات اسلامی حوزه در ارایه معارف در مجازی اقدام مهمی بوده است که اتفاق افتاده است.
در پایان مهندس محمود متین فر، رئیس اداره فناوری و فرآوری اطلاعات پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن ضمن تشکر از کسانی که در پیاده سازی این پرتال جامع حمایت و همکاری کردند؛ گفت: این پرتال به همت پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم پیاده سازی شده و هم اکنون از طریق آدرس اینترنتی quran.isca.ac.ir در دسترس عموم علاقه مندان و پژوهشگران و متخصصین قرآنی می باشد.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل