صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تبیین کرد


كد خبر:3664 تاريخ خبر :10:00:00 1397-3-5 نسخه چاپي

پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی یکی از مهترین غرفه های بخش حوزوی نمایشگاه بین المللی قرآن است.

به گزارش پایگاه معارف قرآن به نقل از خبرگزاری «حوزه»، علی اکبری معلم عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی اظهار داشت: پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم است که به تبیین و گسترش باور، بینش و ارزش های اسلامی و انقلابی و نیز تعمیق و توسعه دانش و معرفت اسلامی می پردازد.
وی با بیان اینکه تأمین پشتوانه های علمی برای نظام بخشی و کارآمدسازی حکومت دینی و انقلاب اسلامی یکی از اهداف پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی است، گفت: پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن یکی از مهم ترین پژوهشکده های این پژوهشگاه است.
معاون پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تصریح کرد: پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن یکی از بزرگ ترین مراکز قرآن پژوهی کشور است که مدیریت و پیشبرد روش های قرآن پژوهی، پژوهش های مسئله محور و مطابق نیاز جامعه معاصر، توسعه فرهنگ قرآن بنیان، توسعه علوم و معارف قرآنی بر پایه آموزه های اهل بیت(ع) و بررسی و نقد شبهات در حوزه علوم و معارف قرآن از برخی اهداف آن است.
وی افزود: در پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن گروه های تفسیر، علوم قرانی، مطالعات تطبیقی، دائرة المعارف های قرانی، فرهنگ نامه های قرآنی، پژوهش، فناوری و فراوری اطلاعات و نیز کتابخانه تخصصی علوم و معارف قرآن فعال هستند.
اکبری معلم با اشاره به پایگاه های پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن چون پایگاه تخصصی ترجمه قرآن شامل 11 ترجمه به زبان های فارسی و 3 ترجمه به زبان های انگلیسی، آلمانی و فرانسه، پایگاه معارف، شامل بخش های بانک مقالات قرانی و پایگاه دانشنامه موضوعی قرآن حاوی مقالات قرآنی به زبان فارسی و عربی، عنوان کرد: تفسیر راهنما، فرهنگ قرآن، دایرة المعارف قرآن، فرهنگ موضوعی تفاسیر از آثار برگزیده این پژوهشکده است.
وی ادامه داد: این پژوهشکده حضور فعال در نمایشگاه ها دارد و محصولات قرانی و دستاورد های دیجیتالی و مکتوب خود را در ان عرضه می کند.
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با بیان اینکه برخی از آثار پژوهشگاه در بیست و ششمین نمایشگاه قرآن رونمایی خواهد شد، گفت: دانشنامه ویژه کودکان و نوجوانان کار جدیدی است که صورت گرفته و جلد 2 تا 5 ان در حال آماده شدن برای انتشار است.
وی افزود: یکی از مهترین بخش های حوزوی بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن غرفه پژوهشکده فرهنگ و معارف قر آن کریم از افتخارات دفتر تبلیغات حوزه و دستاورد های آن در جهان اسلام شناخته شده است.
اکبری معلم گفت: پیشنهاد من به نهاد ها و مؤسسات این است که افرادی را برای غرفه داری در نمایشگاه انتخاب کنند که با دانش و صبر و حوصله پاسخگوی بازدید کننگان باشند تا خروجی بهتری بگیرند.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل