صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
رونمایی از دو اثر جدید پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن در نمایشگاه بین المللی کتاب


كد خبر:3653 تاريخ خبر :13:54:00 1397-2-15 نسخه چاپي

حجت الاسلام والمسلمین محمد سحرخوان رئیس اداره پژوهش پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از رونمایی دو اثر جدید پژوهشکده با عناوین «تفسیر قرآن با قرآن در آینه روایات» و «دانشنامه قرآنی معارف عقلی» درسی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خبر دارد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد سحرخوان رئیس اداره پژوهش پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن در گفت و گو با پایگاه معارف قرآن گفت: از کتب «تفسیر قرآن با قرآن در آینه روایات» در دو جلد به قلم حجت الاسلام والمسلمین علی مدبر(اسلامی) و «دانشنامه قرآنی معارف عقلی» (جلد اول) به کوشش سید رضا اسحاق نیا، علی خراسانی، محمد اکبری کارمزدی و علی مدبر(اسلامی)، در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی خواهد شد.
عضو هیأت علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن در خصوص کتاب تفسیر قرآن با قرآن در آینه روایات اظهار داشت: تفسیر قرآن با قرآن از شیوه ها و منهج های تفسیری قرآن کریم است که شئون و ابعادی گوناگون دارد؛ مانند مبانی و زمینه ها، ادله و مؤیدات، انواع و گونه ها، شبهات، فرایند و قواعد آثار و ثمرات. نخستین جلد این کتاب شئون و ابعاد یاد شده را در هفت بخش از منظر روایات معصومان(ع) بررسی می کند و دومین جلد آن در بردارنده بخش هشتم با عنوان «جایگاه روایات در فرایند تفسیر قرآن با قرآن» است که مبحثی بسیار مهم در روش شناسی قرآن کریم به شمار می آید.
حجت الاسلام والمسلمین سحرخوان همچنین ضمن معرفی کتاب دانشنامه قرآنی معارف عقلی افزود: این اثر شامل مجموعه ای از مقالات دائره المعارف قرآن کریم با موضوع گرایش های عرفانی (عرفان نظری)، فلسفی، کلامی و منطقی است که جهت دستیابی سریع و آسان در مجموعه ای به نام «دانشنامه قرآنی معارف عقلی» گرد آمده است و هم اکنون جلد نخست آن به زینت چاپ آراسته شده است.
یاد آور می شود: مراسم رونمایی از این دو اثر با حضور معاون پژوهشی پژوهشگاه، رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن و نویسندگان آثار در روز چهارشنبه 19 اردیبهشت، ساعت 14:30 در غرفه مجمع ناشران انقلاب اسلامی واقع در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار خواهد شد.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل