صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
«اعجاز هدایتی در قرآن» منتشر شد


كد خبر:3651 تاريخ خبر :12:24:00 1397-2-13 نسخه چاپي

«اعجاز هدایتی در قرآن» نوشته حجه الاسلام والمسلمین عباس کوثری عضو هیأت علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

به گزارش واحد خبر پایگاه معارف قرآن، کتاب «اعجاز هدایتی در قرآن» نوشته حجه الاسلام والمسلمین عباس کوثری عضو هیأت علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.
مؤلف کتاب در این تحقیق به اعجاز هدایتی قرآن در دو بخش عقاید و احکام پرداخته است و کوشش کرده ثابت نماید اعجاز هدایتی قرآن براساس جهان بینی فطری و عقلانی به دور از هر گونه خرافه ترسیم شده و در مقایسه با نظام های اعتقادی دیگر تفوق و برتری خویش را متجلی ساخته است. در این اثر این ویژگی با عناوین ذیل تحلیل و بررسی شده است: 1. اعجاز هدایتی قرآن در معارف و اصول اعتقادی؛ 2. اعجاز هدایتی قرآن در تشریع احکام جامع؛ 3. اعجاز در جهت قدرت انطباق احکام بر مقتضیات زمان؛ 4. تجلی اعجاز هدایتی قرآن و هنرمندی تعالیم آن در تربیت انسان های کامل همانند امیرمؤمنان(علیه السلام) و حضرت صدیقه طاهره (علیها السلام).
کتاب «اعجاز هدایتی در قرآن»، در 469 صفحه با تيراژ 1100 نسخه و قيمت 35000 تومان به همت پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن تهیه و توسط انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شده است.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل