صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
كتاب «تفسیر شناسی؛ مبانی، منابع، قواعد، روش ها و گرایش ها» منتشر شد


كد خبر:3649 تاريخ خبر :12:19:00 1397-2-11 نسخه چاپي

كتاب «تفسیر شناسی؛ مبانی، منابع، قواعد، روش ها و گرایش ها» به کوشش حجج اسلام سیدمحمود طیب حسینی، علی خراسانی، محمد اکبری کارمزد و علی مدبر (اسلامی) از محققان پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

به گزارش واحد خبر پایگاه معارف قرآن، اثر مذکور شامل مقالات مربوط به روش ها و گرایش های تفسیر قرآن است. این مقالات به رغم اینکه در جلد هشتم دائره المعارف قرآن کریم منتشر شده است؛ به سبب اهمیت و نیاز اساتید و دانشجویان به این مجموعه و تقاضاهای مکرر با تغییراتی اندک، به صورت تک نگاشته و مستقل با عنوان «تفسیر شناسی، مبانی، منابع، قواعد، روش ها و گرایش ها» ارائه و در اختیار دانشجویان و پژوهشگران علاقمندان قرار می گیرد.
در نظم جدید ابتدا مقالات مربوط به کلیات تفسیر پژوهی درباره تفسیر، گرایشها و روش های تفسیر، سپس مبانی، قواعد، آداب و شرایط تفسیر و منابع و ابزارهای تفسیر آمده است. پس از آن، بعد از مقاله تاریخ تفسیر، مقالات ناظر به اقسام تفسیر و در ادامه مقالات مرتبط با پیشوایان و پیشگامان تفسیر، یعنی تفسیر پیامبر(ص)، تفسیر اهل بیت(ع) و صحابه و تابعان آمده است. در نهایت مقالات ناظر به روش ها و گرایش های تفسیری به ترتیب اهمیت موضوع آمده است.
این کتاب ، در 615 صفحه توسط انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر و در اختیار پژوهشگران قرار گرفته است.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل