صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
پاسخگویی به شبهات قرآنی مطالبه رهبر انقلاب


كد خبر:3635 تاريخ خبر :09:49:00 1397-1-29 نسخه چاپي

حجت الاسلام والمسلمین یوسفی مقدم با اشاره به اهتمام رهبر معظم انقلاب به حفظ و صیانت قرآن کریم در جامعه؛ پاسخگویی به شبهات قرآنی را مطالبه مهم ایشان دانست

به گزارش پایگاه معارف قرآن به نقل از خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق یوسفی مقدم، رییس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، در مراسم رونمایی کتاب «رؤیا انگاری وحی» که در خبرگزاری رسا در قم برگزاری شد به تفاوت‌های میان سؤال و شبهه اشاره کرد و گفت: سؤال برای رفع جهل، و شبهه برای ایجاد گمراهی است؛ در حالی که بسیاری از شبهه‌های نباید در رسانه‌ها مطرح شود بلکه باید در مراکز علمی مطرح و به آنها پاسخ داده شود .
وی رسانه‌ای شدن شبهات را غرض‌ورزی دانست و گفت: امروز بسیاری شبهات در رسانه‌ها مطرح شود و برای بسیاری مردم امکان پاسخگویی به آنها وجود ندارد و و این مسأله سبب شود که در باور مردم ضعف یا شک ایجاد شود و این مسأله سبب پدید آمدن نتایج شومی در جامعه خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین یوسفی مقدمی ابراز کرد: در پژوهشکده معارف و علوم قرآن سؤال‌های بسیاری از مخاطبان، جمع آوری به آنها پاسخ گفته شده است.
وی با اشاره به اهتمام رهبر معظم انقلاب به حفظ و صیانت قرآن کریم در جامعه امروز گفت: ایشان جلسات مختلف قرآنی برگزار می‌کند و این مسأله سبب افتخار جامعه است و پاسخگویی به رؤیاانگاری وحی از مطالبات مهم ایشان بوده است.
رییس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن بیان کرد: برای اجرایی کردن این مطالبه رهبر انقلاب، طرح پاسخگویی به شبهه رؤیاانگاری وحی دکتر سروش در پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن، مطرح و تصویب شد و از دکتر ابوالفضل ساجدی خواستیم تا در این زمینه با همکاری داشته باشد و دو ارزیاب قوی نیز برای این طرح انتخاب شدند.
وی با بیان اینکه خبرگزاری رسا از رسانه‌های ارزشمند در میان خبرگزارهای کشور است، گفت: با رسانه‌ای شدن این موضوع در این خبرگزاری مردم از یکی از مطالبه های مهم رهبر معظم انقلاب آگاهی خواهند یافت.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل