صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ 05:10 1397/11/25
فعالیت‏ های گروه دائره المعارف قرآن کریم پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن تشریح شد


كد خبر:3620 تاريخ خبر :12:18:00 1396-12-17 نسخه چاپي

مدیر گروه دائره المعارف قرآن کریم پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: 7 مقاله علمی پژوهشی، برگزاری 4 کرسی و نشست و سمینار، 14 پژوهش در دست تحقیق، 11 اثر در دست انتشار و 30 اثر منتشر شده از جمله فعالیت های این گروه است.

به گزارش پایگاه معارف قرآن به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین علی خراسانی مدیر گروه دائره المعارف قرآن کریم پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن اظهار داشت: مأموریت این گروه علمی، عبارت از ساماندهی پژوهشهای قرآنی در قالب دائره المعارف، برای مخاطبان گوناگون و علاقه مند به مطالعات قرآنی است.
وی گفت: تدوین دائره المعارفهای قرآنی متناسب با نیاز روز بصورت تخصصی و عمومی، شناسایی یا ابداع بهترین روش دائره المعارف نگاری، واکاوی و نقد محتوايي دیگر دائره المعارفها به ويژه دائره المعارفهای در حال انجام خاورشناسان از اهداف بلند مدت این گروه بوده و اهداف کوتاه مدت آن شامل تدوين دائره المعارف قرآن کريم(ج 16 و 17)، تدوين دانشنامه قرآن کريم ويژه نوجوانان(ج 6 و 7)، تدوين دانشنامه قرآني فقه و اصول، تدوین دانشنامه های علوم قرآنی، تدوین دانشنامه قرآنی حج و سرزمين وحي و تدوین دانشنامه معارف عقلي قرآن می باشد.
مدیر گروه دائره المعارف قرآن کریم پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن تصریح کرد: این گروه دارای 1 کلان پروژه و 7 مقاله علمی پژوهشی است و تاکنون به برگزاری 4 کرسی و نشست و سمینار پرداخته است.
وی افزود: گروه دائره المعارف قرآن کریم این پژوهشکده در حال حاضر 14 پژوهش در دست تحقیق و 11 اثر در دست انتشار و 30 اثر منتشر شده دارد. این گروه دارای 5 عضو هیئت علمی و 5 محقق می باشد.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل