صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ 05:10 1397/11/25
عملکرد گروه علوم قرآنی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن تشریح شد.


كد خبر:3617 تاريخ خبر :11:05:00 1396-12-3 نسخه چاپي

حجت الاسلام والمسلمین محمد علی محمدی عملکرد گروه علوم قرآنی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن را تبیین کرد

به گزارش پایگاه معارف قرآن به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی محمدی (مدیر گروه علوم قرآنی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن) در مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور که در این پژوهشکده برگزار شد، اظهار داشت: مأموریت این گروه، پژوهش درباره مسائل پیرامونی قرآن، تأمين پيش نيازهاي تفسير وساماندهي پيش فرضها، مباني، قواعد، روش ها و اصول تفسیر می باشد.
وی گفت: این گروه دارای اهداف بلند مدت)شناسایی، اولویت بندی و روزآمدسازی مطالعات قرآن شناختی در سطح ملی و بین المللی، تمرکز بر مسئله روش فهم و تفسیر قرآن و بررسی چالشها و چاره یابی برای آن ها و باز طراحی مباحث و روش های علوم قرآنی برای توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی( و اهداف کوتاه مدت (پژوهش درباره «اعجاز قرآن»، نقد و بررسی آثار هماوردنمايان با قرآن در قرن اخير و تدوین مجموعه «گفتگوي علمي با قرآن پژوهان کشور») است.
مدیر گروه علوم قرآنی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن تصریح کرد: این گروه دارای 2 کلان پروژه و 9 مقاله علمی پژوهشی است و تاکنون به برگزاری 20 کرسی و نشست و سمینار پرداخته است.
وی افزود: گروه علوم قرآنی این پژوهشکده در حال حاضر 14 پژوهش در دست تحقیق و 4 اثر در دست انتشار و 16 اثر منتشر شده دارد. این گروه دارای 3 عضو هیئت علمی و یک محقق می باشد.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل