صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ 07:41 1397/10/15
فعالیت های گروه مطالعات تطبیقی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن تشریح شد


كد خبر:3615 تاريخ خبر :10:59:00 1396-12-3 نسخه چاپي

حجت الاسلام والمسلمین محمد علی مبینی فعالیت های گروه مطالعات تطبیقی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن را تشریح کرد

به گزارش پایگاه معارف قرآن، مدیر گروه مطالعات تطبیقی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن گفت: 18 پژوهش در دست تحقیق و 3 اثر در دست انتشار و 9 اثر منتشر شده، برگزاری 6 کرسی و نشست و سمینار و... از جمله فعالیت های این گروه علمی به شمار می رود.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی مبینی در مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور که در پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم برگزار شد، اظهار داشت: مأموریت این گروه، مطالعات تطبیقی قرآنی میان ادیان و مذاهب اسلامی، مرجعیت علمی قرآن، نظام سازی قرآن و نقد مطالعات قرآنی خاورشناسان است.
وی به تشریح اهداف بلند و کوتاه مدت این گروه علمی پرداخت و گفت: برخی از اهداف بلند مدت این گروه شامل پژوهش درباره روش شناسي مطالعات تطبيقي، انجام مطالعات تطبيقي ميان معارف قرآن و کتا بهاي مقدس، بررسي و نقد مطالعات قرآني خاورشناسان، متفکران و روشنفکران جهان اسلام می شود و همچنین اهداف کوتاه مدت عبارت از انجام مطالعات انتقادی با عنوان «نگرشي انتقادي به مستندات قرآني مارتين لوتر»، بررسي خطاهاي قرآن پژوهي ريچارد بل و ويليام مونگمري وات، بررسي خطا در قرآن پژوهي جان ونزبرو و واکاوي انديشه سياسي سلفيه در تفسيرقرآن است.
مدیر گروه مطالعات تطبیقی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن تصریح کرد: این گروه دارای 5 کلان پروژه و 18 مقاله علمی پژوهشی است و تاکنون به برگزاری 6 کرسی و نشست و سمینار پرداخته است.
وی افزود: گروه مطالعات تطبیقی این پژوهشکده در حال حاضر 18 پژوهش در دست تحقیق و 3 اثر در دست انتشار و 9 اثر منتشر شده دارد. این گروه دارای 6 عضو هیئت علمی و 2 محقق می باشد.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل