صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
پنجشنبه ۱ فروردين ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
فعالیت های گروه تفسیر قرآن پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن تشریح شد


كد خبر:3612 تاريخ خبر :11:30:00 1396-11-24 نسخه چاپي

مدیر گروه تفسیر قرآن پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن به بيان اهداف، فعاليت ها و عملکرد اين گروه علمي پرداخت.

به گزارش پایگاه معارف قرآن به نقل از روابط عمومي دفتر تبليغات اسلامي، حجت الاسلام والمسلمين علي مدبر در مجمع مشورتي شوراي توسعه فرهنگ قرآني کشور که در پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کريم برگزار شد، اظهار داشت: مأموريت اين گروه، تأمين نيازهاي دانشي جامعه معاصر درباره تفسير و ترجمه قرآن و نظريه پردازي مي باشد.
وي گفت: اين گروه داراي اهداف بلند مدت ( تأليف تفسيرهاي ترتيبي نياز محور و تفسيرهاي موضوعي مسأله مدار و نقد ترجمه ها و تفاسير قرآن، شناسايي نيازهاي مراکز آموزشي قرآني و تدوين منابع تفسيري درخواستي و ...) و اهداف کوتاه مدت (بررسي «ويژگیهای انبياء» ، انجام مطالعات درباره «خشونت اجتماعي از منظر قرآن کريم با گرايش شبهه پژوهي» و پژوهشي در حوزه عرفان نظري و قرآن با عنوان «عرفان در آيينه قرآن و روايات» و...) است.
مدير گروه تفسير قرآن پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن تصريح کرد: اين گروه داراي 2 کلان پروژه و 12 مقاله علمي پژوهشي است و تاکنون به برگزاري36 کرسي و نشست و سمينار پرداخته است.
وي افزود: گروه تفسير قرآن اين پژوهشکده در حال حاضر16 پژوهش در دست تحقيق و 10 اثر در دست انتشار و 79 اثر منتشر شده دارد. اين گروه داراي 7 عضو هيئت علمي و يک محقق مي باشد.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل