صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
يكشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
بانک علمی جامع در زمینه قرآن و استشراق راه‌اندازی می‌شود


كد خبر:3606 تاريخ خبر :12:17:00 1396-10-26 نسخه چاپي

رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن، از راه‌اندازی بانک علمی جامع در زمینه قرآن و استشراق در آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه معارف قرآن، حجت‌الاسلام محمدصادق یوسفی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به پیگیری پروژه پژوهشی قرآن و مستشرقان اظهار کرد: پروژه جامع قرآن و مستشرقان توسط پژوهشکده در حال اجراست.
وی خاطرنشان کرد: برخی از امور آن مربوط به فضای مجازی است که از جمله می‌توان به راه‌اندازی پایگاه اطلاع‌رسانی ویژه برای قرآن و مستشرقان اشاره کرد که این سایت تمام فعالیت‌هایی که در زمینه قرآن و استشراق صورت گرفته را جمع‌آوری و منعکس می‌کند و در اختیار محققان قرار می‌دهد.
رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن با اشاره به انعکاس فعالیت‌ها در پایگاه اطلاع‌رسانی قرآن و استشراق بیان کرد: فعالیت‌هایی که پژوهشکده انجام داده و می‌دهد و فعالیت‌هایی که در مکان‌های دیگر در زمینه قرآن و استشراق صورت می‌گیرد در این سایت بارگذاری می‌شود.
وی عنوان کرد: در نظر داریم بانک علمی جامع در زمینه قرآن و استشراق فراهم شود تا کسانی که در این زمینه کار کردند شناسایی شوند و مجموعه سؤالات، شبهات و دیدگاه‌ها در بین مشتشرقان شناسایی و پاسخ آنها در این بانک علمی جامع قرار گیرد.
یوسفی مقدم یادآور شد:‌ مقالات مجله آینه پژوهش و پژوهش‌های قرآنی جمع‌آوری می‌شود و همراه کار تحقیقی جدید به صورت خروجی در اختیار مخاطبان فعالیت‌های قرآن و استشراق قرار می‌گیرد.
وی تصریح کرد: برگزاری 12 کارگاه علمی نیز در دستور کار است تا افراد با فعالیت‌های قرآن و استشراق آشنا شوند.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل