صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
يكشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
حجت‌الاسلام یوسفی مقدم خبر داد: اثر تفسیری مرحوم یزدی در دست چاپ است


كد خبر:3605 تاريخ خبر :20:01:00 1396-10-24 نسخه چاپي

رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم با تسلیت درگذشت حجت‌الاسلام علی‌محمد یزدی، گفت: مرحوم ۲۵ سال از عمر خود را صرف تدریس، آموزش و تحقیق در زمینه قرآن کرد و به هیچ فعالیت دیگری جز موضوعات قرآنی نپرداخت.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق یوسفی مقدم، رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) ضمن اعلام ارتحال حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌محمد یزدی، محقق و قرآن‌پژوه این پژوهشکده گفت: مرحوم علی محمد یزدی که ۱۷ دی ماه بر اثر ایست قلبی دار فانی را وداع کردند از دانشمندان حوزه علمیه قم و شخصیت‌های برجسته و قرآن‌پژوهان کم نظیر بودند که آثار ایشان گویای این واقعیت است.
وی افزود: ایشان دارای تالیفات شخصی متعددی بودند، ضمن اینکه در فعالیت‌های گروهی مانند تالیف دایرة‌المعارف قرآن و تفسیر راهنما نیز مشارکت و فعالیت داشتند؛ ایشان مشارکت جدی در تفسیر راهنما از ابتدای شروع آن تا انتها داشت و از افراد حلقه اول در این مجموعه بود.
یوسفی مقدم بیان کرد: وی همچنین در تالیف دایرة‌المعارف قرآن که بزرگترین دایرة المعارف در جهان اسلام است، در بخش ارزیابی تالیف مقالات این مجموعه نقش مهمی داشت همچنین حضور جدی در بحث پژوهش‌های قرآنی و ارزیابی آثار داشت.
رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف اسلامی بیان کرد: هر کار علمی و تحقیقی که به ایشان واگذار می‌شد ما مطمئن بودیم که نظر وی در این زمینه صائب است و تحقیق ارزشمند و عالمی در ارتقاء فعالیت‌های پژوهشی این مجموعه بود.
وی با بیان اینکه آن مرحوم ۲۵ سال از عمر خود را صرف تدریس، آموزش و تحقیق در زمینه قرآن کرد و به هیچ فعالیت دیگری جز موضوعات قرآنی نپرداخت، افزود: ایشان چندین اثر ارزشمند قرآنی از خود بر جای گذاشته است که ذخیره یوم المعاد برای ایشان است.
یوسفی مقدم بدعت در نگاه قرآن، سیره پیامبران در برابر مخالفان از زبان قرآن، روش بیان قرآن، قلمرو موضوعات قرآنی را از جمله این آثار برشمرد و تصریح کرد: دو اثر دیگر از ایشان نیز در دست چاپ قرار دارد و به زودی نشر خواهد یافت.
یوسفی مقدم اظهار کرد: رفتارشناسی تعامل با پیامبران(ص) و برخی از پیش نیازهای تفسیر قرآن نام این دو اثر در دست چاپ است.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل