صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
حجت الاسلام والمسلمین علی محمد یزدی به لقاء الله پیوست


كد خبر:3602 تاريخ خبر :09:41:00 1396-10-18 نسخه چاپي

حجت الاسلام والمسلمین علی محمد یزدی عضو هیأت علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن به لقاء الله پیوست

به گزارش پایگاه معارف قرآن، حجت الاسلام والمسلمین علی محمد یزدی عضو هیأت علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی عصر روز یکشنبه ۱۷ دی ماه 96 دار فانی را وداع گفت.
حجت الاسلام علی محمد یزدی متولد مشهد بود و در سال ۱۳۵۰ وارد حوزه علمیه مشهد شد. ادبیات و اصول را در مشهد و خارج را در قم خواند. وی در کنار رسالت تبلیغی خود به امر مهم تحقیقات در حوزه تفسیر و علوم قرآن نیز مشغول بود.
ایشان از ابتدای تأسیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن «که پیش از این با نام مرکز فرهنگ و معارف قرآن شناخته می شد» به این مرکز علمی وارد و جزء محققان اصلی کتاب ارزشمند تفسیر راهنما قرار گرفت و پس از پایان کار این اثر سترگ در گروه تفسیر این پژوهشکده به دیگر کارهای ارزشمند قرآنی پرداخت.
از این محقق گرامی علاوه بر 20 جلد تفسیر راهنما (که هم در تألیف این اثر و هم در کار بازنگری آن نقش موثری داشت)، کتابهای «روش بیان قرآن»، «سیره پیامبران در برابر مخالفان از زبان قرآن» ، «بدعت در نگاه قرآن» و «قلمرو موضوعات قرآنی» و همچنین مقالات قرآنی بسیاری از وی منتشر شده است. کتابهای «برخی از پیش نیازهای تفسیر» و «رفتار شناسی تعامل با پیامبران»، از دیگر آثار علمی این عالم فرزانه می باشد که در آستانه چاپ می باشد. کتاب: «ویژگیهای پیامبران از زبان قرآن با گرایش شبهه پژوهی» نیز از کارهای علمی در دست اقدام این پژوهشگر فرهیخته بود.
همچنین ارزیابی کتاب «فرهنگ قرآن» و «تفسیر آموزشی» از کارهای ارزشمند مرحوم یزدی بشمار می رود.
مرحوم علی محمد یزدی علاوه بر کار تبلیغ و تحقیق به امر مهم تدریس در زمینه علوم ادبی و بلاغی، تفسیر و علوم قرآن اشتغال داشت.
در پایان درگذشت این عالم فاضل و فرهیخته را خدمت همه همکاران وی در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن، دوستان و خانواده گرامی وی تسلیت عرض نموده و برای ایشان علو درجات و برای بازماندگان صیر جمیل و اجر جزیل از خداوند منان خواستاریم.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل