صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ 09:22 1397/9/17
کتاب «پیامهای آسمانی » منتشر شد


كد خبر:3578 تاريخ خبر :11:41:00 1396-9-25 نسخه چاپي

کتاب «پیامهای آسمانی (معارف قرآنی برای کودک و نوجوان)»، اثر حجت الاسلام والمسلمین مرتضی دانشمند منتشر شد.

به گزارش واحد خبر پایگاه معارف قرآن، کتاب « پیامهای آسمانی (معارف قرآنی برای کودک و نوجوان)»، به قلم حجت الاسلام والمسلمین مرتضی دانشمند از محققان پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.
به گفته مؤلف که از فعالان در حوزه معارف کودکان و نوجوانان است، این کتاب گامی است به سوی هدفی بزرگ، یعنی وارد کردن کودکان و نوجوانان به دنیای قرآن.
قرآن کریم کلام خداوند و گرامی ترین اثر مکتوب در میان مسلمانان است. پیشوایان معصوم و بزرگان دین برای آموزش این کتاب مقدس به مسلمانان، به ویژه کودکان و نوجوانان تأکید فراوان دارند، تا جای که امام علی (علیه السلام) یکی از حقوق فرزندان بر پدر را آموزش قرآن به آنان می دانند.
«پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن» با سالها تجربه در عرصه پژوهش قرآنی، توفیق داشته که در حوزه نشر معارف قرآن، گامهای بلندی بردارد. از تلاشهای این پژوهشکده، طرح تدوین تفسیری مناسب برای کودکان و نوجوانان است که دفتر نخست آن که شامل تفسیر سوره حمد و قسمتی از سوره بقره می باشد اکنون منتشر شده است.
این کتاب که از آثار پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم می باشد، در 115 صفحه و در قطع وزیری و با گرافیکی زیبا، توسط انتشارات «بوستان کتاب» منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل