صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ 08:40 1397/8/24
پيگيري پروژه مطالعات نظام‌سازي قرآني


كد خبر:3549 تاريخ خبر :09:05:00 1396-5-21 نسخه چاپي

رئيس پژوهشكده فرهنگ و معارف قرآن گفت: پروژه مطالعات نظام‌سازي قرآني در دستور كار است كه انشاء الله اوايل سال 97 حداقل سه جلد كتاب در اين زمينه منتشر مي‌‌شود.

به گزارش واحد خبر پایگاه اطلاع رسانی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد صادق یوسفی‌مقدم رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با بیان اینکه پروژه مطالعات نظام‌سازی قرآنی به عنوان موضوع مهم در دستور کار قرار دارد اظهار کرد: مصاحبه‌های نخبگانی از جمله محورهای این پروژه است که در این بخش مصاحبه با شخصیت‌های علمی مانند آیت‌الله جوادی آملی، نخبگان علمی، شاگردان شخصیت‌ها و اساتید و متخصصان علوم انسانی صورت می‌گیرد.
وی خاطرنشان کرد: سلسله نشست‌های علمی برگزار می‌شود که در این نشست‌ها امکان گفت‌وگو بر اساس اظهار نظرهای علمی فراهم می‌شود.
رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن با بیان اینکه در نظر داریم گفت‌وگو و نشست‌های علمی پروژه مطالعات نظام‌سازی قرآنی اوایل سال 97 به نتیجه برسد گفت: اکنون طرح این پروژه به تصویب رسیده و کار کلید خورده است و در سال آینده انشاء الله حداقل سه جلد کتاب در زمینه این پروژه منتشر می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی بر مبنای اصل ولایت فقیه استوار است و خرده نظام‌هایی مانند نظام سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و... باید منطبق با نظام کلی باشد و مهم این است که مبانی این نظام‌ها در کشور از قرآن استخراج شود.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل