صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ 10:01 1397/9/26
رو نمایی از آثار جدید قرآنی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن


كد خبر:3534 تاريخ خبر :16:25:00 1396-3-23 نسخه چاپي

مراسم رونمایی از آثار جدید پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن با حضور آیت الله مقتدایی عضو مجلس خبرگان رهبری برگزار شد.

به گزارش پایگاه معارف قرآن، مراسم رونمایی از آثار جدید پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن با حضور آیت الله مقتدایی عضو مجلس خبرگان رهبری، حجت الاسلام والمسلمین دکتر نجف لکزایی رئیس محترم پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، مسئولین محترم برگزاری نمایشگاه قرآن و رئیس و اعضاء هیأت علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن و اقشار مختلف مردم یکشنبه شب مورخ 21 خرداد 1396 بعد از افطار در محل نمایشگاه بین المللی قران کریم در بخش حوزوی برگزار شد.
آیت‌الله مقتدائی عضو مجلس خبرگان رهبری در این مراسم آثار پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن را از جمله افتخارات حوزه علمیه قم ذکر کرد و گفت: خدمات پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن بسیار عالمانه و بسیار با ارزش است به طوری که از جنبه علمی آن، فضلا و علما می‌توانند بهره‌برداری کنند و از جنبه عمومی آن عموم مردم و علاقه‌مندان به قرآن می‌توانند استفاده کنند.
دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه تأکید کرد: تنها دایره‌المعارفی که امروز به عنوان دایره‌المعارف علوم قرآنی مطرح است، همین دایره‌المعارفی است که امشب جدیدترین جلد آن رونمایی می‌شود.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پایان بیان کرد: امید است تهیه و تدوین این دایره‌المعارف شامل عنایت ویژه امام زمان(عج) گشته و همه چاپ‌های آن در معرض مطالعه افراد قرار گیرد.
در این مراسم ابتدا حجت الاسلام والمسلمین یوسفی مقدم رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن ضمن خوش آمد گویی به حاضران به توضیح در خصوص آثار پژوهشگده فرهنگ و معارف قرآن پرداخت و در خصوص آثار جدید اظهار داشت: نمایشگاه قرآن هر سال باید آثار جدیدی را به مخاطب ارایه کند که تلاش ما نیز در همین راستاست و در این مراسم در مجموع از 11 اثر جدید این پژوهشکده رونمایی خواهد شد.
همچنین در ادامه این جلسه حجت السلام والمسلمین لکزایی رئیس محترم پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در سخنانی کوتاه از زحمات مسئول، محققان و دست اندر کاران تهیه آثار و نرم افزارهای پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن و نیز مسئول غرفه این پژوهشکده قدر دانی نمود.
در پایان نیز از آثار جدید پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن توسط آیت الله مقتدایی و حجت الاسلام لکزایی رونمایی شد.
یادآور می‌شود این ١١ اثر فاخر که یکشنبه شب در بخش حوزوی نمایشگاه قرآن رونمایی شد، شامل ٧ اثر مکتوب از جمله جلد 14 دایره المعارف قرآن کریم، جلد 5 الجامع لمصطلاحات قرآن و مفاهیمه (ترجمه عربی کتاب فرهنگ قرآن)، پیشوایی از منظر قرآن کریم، تفسیر سوره روم، مطالعات محوری خاورشناسان، دانشنامه قرآنی اخلاق و قلمرو موضوعات قرآنی و چهار نرم افزار: نسخه دیجیتالی موبایلی فرهنگ قرآن، نسخه دیجیتالی موبایلی دایره‌المعارف قرآن کریم، نرم افزار موبایلی قرآن سراج و نسخه نرم افزار موبایلی پُرسمان‌های قرآنی میباشد.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل