صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ 06:42 1397/7/18
«قلمرو موضوعات قرآنی» منتشر شد


كد خبر:3518 تاريخ خبر :15:22:00 1396-2-10 نسخه چاپي

کتاب «قلمرو موضوعات قرآنی»، اثر حجت الاسلام والمسلمین علی محمد یزدی، عضو هیأت علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

به گزارش واحد خبر پایگاه معارف قرآن، کتاب قلمرو موضوعات قرآنی، به قلم حجت الاسلام والمسلمین علی محمد یزدی عضو هیأت علمی و به کوشش پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.
این نوشته در تلاش است از حد و مرز آن دسته از موضوع های قرآنی سخن گوید که در مقام اثبات، دسترسی به اطلاعات قرآنی آن – گرچه با مدد گیری از روایات موجود – برای غیر معصومان امکان پذیر باشد و مقام ثبوت را به نوشته ای دیگر وا می نهد.
معیارهای موضوع قرآنی چیست؟، آیا موضوع یا موضوعاتی می توان یافت که قرآن در باره آن سکوت کرده باشد؟، آیا میتوان گفت قرآن به تمام پرسشهای بشری پاسخ نداده است؟، جامعیت مطلق توهم است یا حقیقت؟. آیا موضوعات فقهی از قرآن قابل استخراج است، محدود به پانصد آیه است؟ و آیا مسائل اخلاقی قرآن حکم فقهی نیستند؟، سؤالهایی هستند که این نوشته تا حدی در صدد پاسخ به آنهاست.
قلمرو موضوعات قرآنی، در دو بخش: قلمرو قرآن و معیار قرآنی بودن موضوع ها؛ در 473 صفحه، توسط نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شده و در اختیار پژوهشگران قرار گرفته است.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل