صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ 06:42 1397/7/18
جلد چهاردهم دايرةالمعارف قرآن كريم منتشر شد


كد خبر:3507 تاريخ خبر :15:07:00 1396-1-27 نسخه چاپي

جلد چهاردهم دايرةالمعارف قرآن كريم، به‌ همت پژوهشگران پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي منتشر شد.

به گزارش واحد خبر پایگاه معارف قرآن، جلد چهاردهم دايرة‌المعارف قرآن كريم، به‌ همت پژوهشگران گروه دائره المعارف‌هاي پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن، منتشر شد.
دايرة المعارف قرآن كريم شامل اطلاعات پايه، معتبر و اصيل در باب علوم و معارف و اعلام قرآنى است كه به گونه‌اى آسان‌ياب و روان در دسترس قرآن‌پژوهان و اهل تحقيق و پژوهش قرار گرفته.
از ويژگى‌هاى اين دايرة المعارف، استوارى بر پايه نظام الفبايى در چينش مدخل‌ها، استفاده از منابع اصيل و متقن و دست اول، برخوردارى از نظام ارجاع درون مقاله اى و برون مقاله اى و بهره ورى از نثر معيار مي‌باشد.
جلد سیزدهم دايرةالمعارف قرآن كريم شامل 69 مقاله از حروف «ر» تا «ز» است و مداخل آن از موضوع «رضاع» آغاز شده و تا موضوع «زیور» خاتمه مي‌يابد.
اين مجلد در بردارنده مدخل هاي اصلي چون: رضاع، رعد، رفاعة بن زید، رفاه، رکوع، رمضان، روح، روز، روزه، رؤیا، رهن، ریا، ریسمان، رئوف، زایمان، زبان، زخرف، زکات، زلزله، زلیخا، زمین، زن، زیارت، و ... می باشد.
ياد آور مي‌شود تاكنون 14 جلد از دايرةالمعارف قرآن كريم توسط پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن منتشر شده و جلد پانزدهم نيز در حال ویرایش نهایی است.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل