صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
پنجشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ 06:24 1397/2/4
نرم افزار پرسمان های قرآنی شامل 10 هزار پرسش و پاسخ قرآنی


كد خبر:3420 تاريخ خبر :13:42:00 1395-4-9 نسخه چاپي

پرسش ها نماینگر نیازها و شبهات قرآنی جامعه می باشد که سعی شده پاسخ ها با تاکید بر قرآن، به صورت مستند و با ارائه منابع کتابشناسی باشد.

به گزارش واحد خبر پایگاه معارف قرآن، حجت الاسلام و المسلمین موسوی عبادی رئییس اداره فناوری و فراوری مرکز فرهنگ و معاف ر قرآن، اظهار داشت: مرکز فرهنگ و معارف قرآن به عنوان بزرگترین مرکز قرآن پژوهی کشور، تاکنون 87 اثر ارزشمند قرآنی در 190 مجلد منتشر نموده که اکثر این آثار به صورت دیجتال در قالب، نرم افزار تحت ویندوز، فضای وب و اندروید در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

وی افزود: نرم افزار پرسمان های قرآنی یکی از نرم افزارهای تولیدی این مرکز است که شامل پاسخ به پرسش ها و شبهات قرآنی است که طی سال های اخیر، از سراسر کشور به شکل نامه به مرکز فرهنگ و معارف قرآن ارسال شده است.

ایشان اظهار داشتتند: از پنجاه هزار پرسشی که توسط پژوهشگران پاسخ داد شده بود، تعداد 10 هزار پرسش و پاسخ با توجه به سطوح متفاوت سنی، علمی، پالایش و در این نرم افزار در اختیار علاقمندان قرار گرفت.

رئیس اداره فناوری و فناوری اطلاعات مرکز فرهنگ و معارف قرآن ادامه داد: پرسش ها نماینگر نیازها و شبهات قرآنی جامعه می باشد که سعی شده پاسخ ها با تاکید بر قرآن، به صورت مستند و با ارائه منابع کتابشناسی باشد.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه محتوای نرم افزار پرسمان های قرآنی در 1400 کلید واژه و 25 هزار موضوع نمایه شده، اظهار داشت: پرسش و پاسخ ها به زودی در پایگاه اینترنتی مرکز فرهنگ و معارف قرآن و نرم افزار تحت اندروید پژوهان ارائه خواهد شد.

یادآور می شود این نرم افزار به همراه 9 اثر دیگر از مرکز فرهنگ و معارف قرآن، طی مراسمی با حضور حجت‌الاسلام حشمتی، حجت‌الاسلام فلاح‌زاده، حجت‌الاسلام دکتر لک‌زایی، حجت‌الاسلام یوسفی مقدم و حجت الاسلام طیب حسینی در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم رونمایی شد.

 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل