صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
يكشنبه ۳۰ دى ۱۳۹۷ 07:41 1397/10/15
«منطق پاسخ دهی قرآن»منتشر شد


كد خبر:3411 تاريخ خبر :13:11:00 1394-11-18 نسخه چاپي

کتاب «منطق پاسخ دهی قرآن»، اثر حجت الاسلام والمسلمین سعید بهمنی، عضو هیات علمی مرکز فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

به گزارش واحد خبر پایگاه معارف قرآن، کتاب منطق پاسخ دهی قرآن، به قلم حجت الاسلام والمسلمین سعید بهمنی و به کوشش مرکز فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

به بیان مولف، این پژوهش با الهام از نظریه آیت الله معرفت درباره شبه زدایی قرآن کریم، به ساخت و اجرای مدل فرضیه سازی و نظریه پردازی درباره روش قرآن کریم در پاسخ دهی به شبهات و تعامل با شبهه گران می پردازد. این مدل برای هر پژوهش منتج به نظریه روش شناسی قرآن کریم پیشنهاد می شود، هر چند لازم است مدل و شناسه تحلیل مستندات هر مسئله متناسب با همان مسئله بازآفرینی شود.

این اثر در پنج فصل مباحثی چون: کلیات و مبانی، از شبهه تا پاسخ دهی و تعامل با شبهه گران، ساخت مدل تحلیل داده های قرآنی، تحلیل داده های قرآنی، فرضیه سازی، نظریه پردازی و نتیجه و مسائل فرارو مطرح شده است.

یادآور می شود، منطق پاسخ دهی قرآن، تألیف حجت الاسلام والمسلمین سعید بهمنی ، در 248 صفحه و 750 شمارگان، توسط انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شده و در اختیار قرآن‌پژوهان قرار گرفته است.

 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل