صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
مقالات پژوهشگران پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، به عنوان مقالات برتر همایش فقه قرائت برگزیده شدند.


كد خبر:3381 تاريخ خبر :16:16:00 1394-2-19 نسخه چاپي

در اختتامیه نشست تخصصی«فقه قرائت» که با معرفی مقالات برتر همراه بود، مقالات اعضای هیات علمی مرکز فرهنگ و معارف قرآن پژِوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

به گزارش واحد خبر پایگاه معارف قرآن،‌در اختتامیه نشست تخصصی «فقه قرائت»، پس از ارائه مقالات توسط صاحبان اثر، جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر یوسفی مقدم، دبیر علمی نشست، به بیان گزارش جمع بندی بخش علمی نشست پرداختند.

سپس محمدتقی میرزاجانی، رییس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن و دبیر اجرایی نشست، ضمن تشکر و خیرمقدم به قاریان، حافظان و اساتید ممتاز کشور، گزارشی از نحوه برگزاری بخش اول نشست ارائه و به تشریح برنامه های بخش دوم با موضوع «مهندسی تلاوت» پرداختند.

پس از سخنان میرزاجانی، حجت الاسلام و المسلمین حمید محمدی، قائم مقام رییس و دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به احیای فرهنگ و تمدن اسلامی و جایگاه قرائت در این فرهنگ و با پیشنهاد تأسیس پژوهشگاه فلسفه قرآن از اینکه فلسفه قرائت بخش کوچکی از برنامه های دستگاه های قرآنی را به خود اختصاص داده، انتقاد کردند.

ایشان در پایان به انتشار سند یازدهمین نشست تخصصی پرداختند و از هوشمندی و توجه شورای عالی قرآن، در راستای برگزاری چنین نشست هایی که منجر به ارتقای علمی ادبیات قرائت قرآن میشود، تشکر کردند.

تقدیر از برگزیدگان مقالات از دیگر بخش های مراسم بود، که طی آن مقاله حجت الاسلام و المسلمین دکتر یوسفی مقدم با عنوان « بررسی فقهی روایات تغنی در قرائت قرآن» رتبه اول را کسب کرد.
مقاله حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی محمدی با عنوان «تجوید؛ از وجوب تا حرمت» نیز موفق به کسب رتبه دوم شد.
مقالات حجت الاسلام و المسلمین جعفر صادقی فدکی با موضوع «بررسی تطبیقی مفهوم قرائت ترتیل از منظر قرآن، سنت و علم تجوید» و آقایان سیدعلی سادات فخر با موضوع «قرائت جمعی از منظر روایات و فقیهان فریقین» و دکتر کریم دولتی با موضوع «بررسی تطبیقی مفهوم قرائت تحقیق از منظر قرآن، سنت و علم تجوید» و به طور مشترک حائز رتبه سوم گردیدند.

لازم به ذکر است، یازدهمین نشست تخصصی اساتید، قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم از 16 تا 18 اردیبهشت 94 در شورای عالی قرآن برگزار شد.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل