صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
حوزه نقش مهمی در جهت توسعه فعالیت های قرآنی دارد


كد خبر:3338 تاريخ خبر :21:31:00 1392-11-2 نسخه چاپي

باید از ظرفیت‏های قرآنی بزرگان و مراجع استفاده کرد و حوزه های علمیه نقش بسیار مهمی در جهت توسعه این فعالیت ها در کشور دارند.

به گزارش واحد خبر پايگاه معارف قرآن به نقل از خبرگزاري حوزه، حجت‎الاسلام والمسلمین محمدرضا حشمتی امروز در نشستی با رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)، با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد گفت: در گذشته این معاونت، به عنوان مرکز قرآن و عترت فعالیت‏ می‎کرد.

وی افزود: هدف این معاونت در ابتدا، تلاش در جهت گسترش و نهادینه کردن فعالیت های قرآنی در عرصه های مختلف در کشور است.

حجت‎الاسلام والمسلمین حشمتی عنوان کرد: خوشبختانه برای سال آینده، اعتبارات خوبی برای بخش قرآنی در کشور در نظر گرفته شده است که باید با جذب آنها به بهترین شکل در کشور هزینه شود.

وی افزود: جمع‎آوری اطلاعات و همچنین حمایت از گروه‏های فعال قرآنی در کشور اعم از موسسات علمی و فرهنگی و دارالقرآن ها از جمله وظایف این معاونت است.

معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد عنوان کرد: در این راستا پس از تشکیل جلسات و نشست های علمی و تخصصی، راهکارهای لازم برای اجرای طرح های عظیم در کشور بررسی شد.

وی گفت: باید در این عرصه کارهایی انجام شود که در گذشته انجام نشده و پس از انجام آن از آن بتوان به عنوان یک فعالیت ماندگار یاد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حشمتی عنوان کرد: قطعا دراین مسیر باید از ظرفیت‏های علمی بزرگان و مراجع استفاده کرد و حوزه های علمیه نقش بسیار مهمی در جهت توسعه این فعالیت ها در کشور دارند.

وی گفت: در این زمینه نشست‏های مشترکی با نهادهای علمی و فرهنگی و قرآنی و اجرایی کشور داشته‏ایم که پس از این نشست‏ها، طرح‎های مشترک و با قابلیت اجرای گسترده در کشور ارایه می‏شود که از جمله این موافقت‏نامه‏ها می‏توان به موافقت‏نامه‏های عملیاتی با وزارت علوم در زمینه تحقیقات علوم قرآنی اشاره کرد.

 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل