صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
تمدید مهلت ارسال آثار به همایش «اندیشه‌های علامه طباطبائی در تفسیر المیزان»


كد خبر:3333 تاريخ خبر :21:22:00 1392-10-14 نسخه چاپي


به گزارش واحد خبر پايگاه معارف قرآن به نقل از ايكنا، بنا بر اعلام دبیرخانه همایش بین‌المللی اندیشه‌های علامه طباطبایی در تفسیر المیزان، مهلت ارسال مقالات به این همایش تا پایان اسفندماه سال جاری تمدید شد.

بنا بر این گزارش، دبیرخانه همایش از کلیه اندیشمندان و پژوهشگرانی که مایل به تهیه و ارسال مقاله به این دبیرخانه بوده و احساس ضیق وقت می‌کردند، درخواست کرده است که در فرصت اعلام شده نسبت به آماده‌سازی و ارسال مقاله خود اقدام کنند.

شناسایی و تبیین اندیشه‌های علامه طباطبایی در تفسیر المیزان در حوزه علوم اسلامی و انسانی، شناسایی و معرفی ابعاد علمی علامه طباطبایی و تفسیر المیزان، بررسی رویکردهای مختلف قرآن‌پژوهان درباره اندیشه‌های علامه طباطبایی، بررسی اندیشه‌های نوین در حوزه علوم اسلامی و انسانی بر اساس دیدگاه‌های علامه طباطبایی در تفسیر المیزان از سوی اندیشمندان داخلی و خارجی، زمینه‌سازی برای اسلامی‌سازی علوم انسانی و تبادل دستاوردهای پژوهشی میان مراکز و شخصیت‌های علمی جهان به عنوان اهداف برگزاری این همایش عنوان شده است.

مطالعات روش‌شناختی و معرفت‌شناختی، مطالعات وجودشناختی، مطالعات جهان‌شناختی، مطالعات دین‌شناختی، مطالعات قرآن‌شناختی، مطالعات حدیث‌شناختی، مطالعات فقهی و اصولی، مطالعات علوم انسانی و مطالعات ادبی و هنری، محورهای اصلی همایش را تشکیل می‌دهند.

پژوهشگران و اندیشمندان می‌توانند مقالات خود را به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی به دبیرخانه همایش ارسال کنند و همچنین لازم به ذکر است که چکیده و اصل مقالات باید به صورت یکجا به دبیرخانه ارسال شوند.

مقالات پذیرفته شده پس از ویرایش، علاوه بر چاپ در مجلات پژوهشی و تخصصی مؤسسه امام خمینی(ره) یا مراکز همکار همایش، به صورت کتاب مجموعه مقالات همایش به چاپ می‌رسند.

یادآور می‌شود، همایش بین‌المللی اندیشه‌های علامه طباطبایی در تفسیر المیزان 24 تا 26 آبان‌ماه سال آینده برگزار خواهد شد.

 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل