صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
بی‌توجهی به قرآن عامل بدبختی‌های بشر است


كد خبر:3325 تاريخ خبر :16:38:00 1392-9-6 نسخه چاپي

برای ره یافتن به سعادت همه انسان‌ها نیازمند هادی هستند زیرا همه فقیر و محتاج هستند و تبعیت هم از کسانی جایز است که هدایت یافته باشند و حتی خود رسول الله(ص) نیز به دستگیری خداوند و مدد الهی نیاز داشته است

به گزارش واحد خبر پايگاه معارف قرآن به نقل از ايکنا، آیت‌الله‌العظمی حسین وحید خراسانی، از مراجع تقلید صبح امروز، 6 آذر در درس تفسیر خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد به ادامه تفسیر سوره مبارکه یس پرداخت.

وی با اشاره به آیه «اتَّبِعُوا مَن لاَّ یَسْأَلُکُمْ أَجْرًا وَهُم مُّهْتَدُونَ»‌، (یس/21) گفت: در این آیه بر لزوم تبیعت از افرادی تأکید شده است که هم خود هدایت شده‌اند و اجر و مزدی برای رسالت خویش نمی‌خواهند. برای تبعیت از افراد باید حجت داشته باشیم و از آنجا که تبیعت از راهنما از اصول عقلی است باید از افرادی با دو ویژگی بالا اطاعت کنیم.

این مرجع تقلید سعادت را گمشده انسان دانست و تصریح کرد: فطرت انسان خواه نا خواه به‌دنبال تحصیل این مفقود است و چون خودش فاقد علم و درک بالا است، نیازمند تبعیت از افراد صالح است.

این مفسر قرآن ادامه داد: البته معقول نیست که انسان از هر فردی تبعیت کند؛ لذا آیه شریفه این قید را بیان کرده که باید خود آن فرد جزو مهتدون باشد و پاداشی هم برای هدایت کردنش نخواهد.

وی خاطرنشان کرد: برای ره یافتن به سعادت همه انسان‌ها نیازمند هادی هستند زیرا همه فقیر و محتاج هستند و تبعیت هم از کسانی جایز است که هدایت یافته باشند و حتی خود رسول الله(ص) نیز به دستگیری خداوند و مدد الهی نیاز داشته است.

 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل