صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
رونمایی از پنج اثر قرآنی و حدیثی جامعةالمصطفی


كد خبر:3322 تاريخ خبر :16:20:00 1392-8-28 نسخه چاپي


به گزارش واحد خبر پايگاه معارف قرآن به نقل از رسا، پنج اثر قرآنی و حدیثی جامعةالمصطفی العالمیه ظهر امروز با حضور حجت‌الاسلام محمدرضا صالح، معاون فرهنگی و تربیتی جامعة‌المصطفی و حجت‌الاسلام محمد فاکر میبدی، معاون پژوهشی مجتمع آموزش عالی امام خمینی رحمةالله علیه رونمایی شد.

بر اساس این گزارش، این پنج اثر با عناوین آیات حیات، جرعه‌ای از نور، نسیم هدایت، کلام ناب و المعنی برای برگزاری نوزدهمین المپیاد بین‌المللی قرآن و حدیث تولید شده است.

کتاب آیات حیات به تفسیر سوره‌های حمد و بقره اختصاص پیدا کرده و کتاب جرعه‌ای از نور دربردارنده موضوعات قرآن و سبک زندگی است و همچنین کتاب نسیم هدایت هم تفسیر سوره تحریم و تشریح خطبه 160نهج‌البلاغه را شامل می‌شود.

کتاب کلام ناب هم مجموعه‌ای از خطبه‌های نهج‌البلاغه و ادعیه صحیفه سجادیه را در خود جای داده و کتاب مباحث المعنی من مجمع‌البیان فی تفسیر القرآن هم کتاب دیگری است که در زمینه مباحث قرآنی منتشر شده است.

در مراسم رونمایی از پنج اثر قرآنی و حدیثی جامعةالمصطفی، حجت الاسلام محمد فاکر میبدی، معاون پژوهشی مجتمع آموزش عالی امام خمینی رحمةالله علیه و رییس کمیته علمی المپیاد قرآن و حدیث گفت: با جرأت و اطمینان کامل می‌توان ادعا کرد، فعالیت‌های قرآنی و حدیثی بعد از انقلاب اسلامی با ده قرن قبل از انقلاب برابری می‌کند.

وی توسعه فعالیت‌های قرآنی و حدیثی در داخل و خارج کشور را مرهون انقلاب اسلامی دانست و افزود: بعد از انقلاب اسلامی، انقلابی در عرصه قرآن‌ و حدیث‌پژوهی در کشور صورت گرفته است.

معاون پژوهشی مجتمع آموزش عالی امام خمینی رحمةالله علیه ادامه داد: به فرموده پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه آله قرآن و حدیث مکمل یکدیگر هستند و از هم جدا نمی‌شوند و شیعه هم بر این مبنا اعتقاد دارد و ما نیز در همین راستا در تلاش هستیم تا بین این دو تراث نبوی جمع کنیم و به هر دو بپردازیم.

وی با اشاره به سخن پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله که فرمود«انی تارکم فیکم الثقلین کتاب‌الله و عترتی»، اظهار داشت: برنامه‌های قرآنی المصطفی ثقلین محور و تقریبی است و در تلاش است قرآن و عترت پیامبر همواره در کنار هم باشند.

حجت‌الاسلام فاکر میبدی در پایان با بیان این‌که نوزدهمین المپیاد قرآن و حدیث المصطفی در سه شاخه فعالیت‌های علمی قرآنی شامل بخش کتبی، فعالیت‌های پژوهشی شامل آثار و مهارت‌های قرآنی شامل حفظ و قرائت در حال برگزاری است، خاطرنشان کرد: این فعالیت‌ها تمامی مقاطع تحصیلی جامعةالمصطفی را در بر می‌گیرد.

 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل