صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
تفسير و ترجمه قرآن در اولويت كاری حوزه‌های علميه قرار بگيرد


كد خبر:3317 تاريخ خبر :13:54:00 1392-7-30 نسخه چاپي

در کنار دروسی همچون فقه، اصول و احکام؛ تفسير و ترجمه قرآن بايد در اولويت كاری حوزه‌های علميه قرار بگيرد

به گزارش واحد خبر پايگاه معارف قرآن به نقل از ايکنا، حجت‌الاسلام محسن قرائتی، مسئول ستاد اقامه نماز كشور، با بيان اينكه بايد توجه ويژه‌ای در حوزه‌های علميه به تفسير و ترجمه قرآن شود، اظهار كرد: بايد در زندگی توجه ويژه‌ای به قرآن داشته باشيم تا در روز محشر در پيشگاه ساحت مقدس قرآن شرمنده نشويم.

وی از قرآن به عنوان برنامه كامل زندگی انسان ياد كرد و افزود: بايد با تحليل و تفسير قرآن نيازهای زندگی خود را برداشت كرده و آن را سرلوحه زندگی خود قرار دهيم.

قرائتی با بيان تأثير همنشينی با قرآن در جوانان تأكيد كرد: بايد تلاش كنيم تا قرآن در زندگی مردم رواج پيدا كند و بين مردم و قرآن يك پيوند ناگسستنی ايجاد شود تا شاهد باشيم كه همنشينی با قرآن در خانواده‌ها نيز رواج پيدا كند.

وی با بيان اينكه در قرآن بيش از 2 هزار و 700 نكته حقوقی به كار برده شده است، تصريح كرد: قرآن كتابی سرشار از راهكارهای زندگی است تا جايی كه در آن بيش از 300 نكته اقتصادی می‌توان يافت و از آن در زندگی بهره جست.

مسئول ستاد اقامه نماز كشور با تأكيد بر تدوين ساده و قابل فهم مفاهيم قرآنی عنوان كرد: مفاهيم اين كتاب آسمانی بايد برای همه اقشار و سطوح جامعه و به گونه‌ای ساده و همه‌فهم تدوين شود.

وی در بخش ديگری از سخنان خود با بيان اينكه امروز به بركت نظام مقدس جمهوری سلامی نماز جمعه در سراسر كشور برگزار می‌شود، اضافه كرد: اعتماد به جوانان و جذب جوانان برای حضور در نماز جمعه يكی از مهم‌ترين راهكارهای تشويق جوان به حضور در نماز جمعه است.

قرائتی در ادامه با اشاره به فوائد ازدواج در ميان جوانان، با بيان اينكه همسران لباس يكديگر هستند، خاطرنشان كرد: ازدواج تنها تشكيل زندگی نيست بلكه انگيزه‌ای فطری است كه در سالم‌سازی و آرامش روحی و روانی افراد و جامعه تأثير بسزايی دارد.

وی در پايان افزايش سطح علمی و آگاهی جوانان را خواستار شد و گفت: برنامه‌ريزی و صرفه‌جويی در زمان، بهره‌گيری از دانش علما در مسائل دينی و همچنين توجه ويژه به مطالعه و همچنين تحصيل از مهم‌ترين نيازهای امروز جوانان در جامعه است كه بايد به آن بپردازند.

 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل