صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
محققان راوی حقیقت قرآن باشند


كد خبر:3284 تاريخ خبر :18:01:00 1392-5-1 نسخه چاپي

امروز جامعه، به خصوص جوانان نیاز روز افزونی به رجوع به قرآن و بهره بردن از دریای معارف آن دارند و در این مسیر باید همه تلاش قرآن پژوهان کشور انجام شود تا زمینه لازم را فراهم کنند که به شیوه های مختلف از این منبع مهم فیض و کرامت الهی استفاده شود.

به گزارش واحد خبر پايگاه معارف قرآن به نقل از شبستان، حجت الاسلام سید هاشم حسینی بوشهری، مدیر حوزه های علمیه کشور در مراسم رونمایی از نرم افزار پاسخ، گفت: محققان و پژوهشگران وظیفه دارند تا مضامین قرآنی را دریافت و نسبت به انتشار آن در جامعه اقدام کنند تا حقیقت قرآن نمایان شود.

وی با اشاره به لزوم ترسیم افق های پژوهشی در حوزه های علمیه، خاطرنشان کرد: باید بیش از پیش مراکز پژوهشی حوزه های علمیه برای ترسیم اهداف پیش رو راه اندازی شوند تا مضامین قرآنی را به عرصه ظهور برسانند و جهانیان از آن متنعم شوند.

حجت الاسلام حسینی بوشهری تصریح کرد: راه اندازی مرکز مطالعات پاسخ به شبهات منشا کارهای بزرگی بوده که به همت شورای عالی حوزه موفق به انتشار کتب متعدد و پاسخ به هزاران سوال پرسشگران شده است.

وی ادامه داد: این مرکز به عنوان فعال ترین بخش حوزوی فرصتی مغتنم برای به منصه ظهور رساندن تلاش های حوزویان است اما تا افق های پیش رو راهی طولانی باقی است.

مدیر حوزه های علمیه کشور خاطر نشان کرد: حضور نسل جوان و انسان های فرهیخته حوزوی این قابلیت را برای بهره وری بیشتر از ظرفیت موجود در حوزه های علمیه ایجاد می کند.

براساس این گزارش، مدیر حوزه‌های علمیه پس از رونمایی از نرم افزار پاسخ و در بازدید از غرفه‌های بخش حوزوی نمایشگاه قرآن، گفت: آنچه من دیدم نشانگر آن است که همه کارها و فعالیت های حوزه های علمیه در این نمایشگاه منعکس نشده است اما آن بخشی که توانسته اند منعکس کنند کار فاخر و ارزشمندی است.

وی ادامه داد: باید توجه داشته باشیم انجام کارهایی که در رابطه با قرآن صورت می‌گیرد، بسیار مهم است و مراتبی دارد که باید رعایت شوند تا کار به صحت انجام گیرد.

مدیر حوزه های علمیه کشور افزود: امروز جامعه، به خصوص جوانان نیاز روز افزونی به رجوع به قرآن و بهره بردن از دریای معارف آن دارند و در این مسیر باید همه تلاش قرآن پژوهان کشور انجام شود تا زمینه لازم را فراهم کنند که به شیوه های مختلف از این منبع مهم فیض و کرامت الهی استفاده شود.

آیت‌الله حسینی بوشهری توضیح داد: نمایشگاه قرآن بستری است تا مباحث علمی و اعتقادی قرآن، فعالیت های هنر ملهم از قرآن و مجموعه مباحثی که نسل جوان ما امروز تشنه آن است به نمایش درآید و باید گفت؛ کاری که در این زمینه انجام شود، ارزشمند است.

 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل