صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
جمعه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ 06:24 1397/2/4
دانشنامه «قرآن و حديث» در 100 جلد چاپ می‌شود


كد خبر:3124 تاريخ خبر :18:16:00 1391-9-7 نسخه چاپي

دانشنامه قرآن و حديث در 16 جلد به عربی و فارسی و 10 جلد به عربی از سوی مؤسسه دارالحدیث در حال تدوين است و پيش‌بينی می‌شود حجم اين دانشنامه به عربی و فارسی به 100 جلد برسد

به گزارش واحد خبر پايگاه معارف قرآن به نقل از خبرگزاری قرآنی ايران، موسوعه معارف‌الكتاب و السنه همراه با ترجمه فارسی با نام دانش‌نامه قرآن و حديث بر اساس شيوه الفبايی ـ موضوعی، با هدف عرضه معارف قرآن و سنت پيامبر اكرم(ص) و همچنين روايات ائمه اطهار(ع) به‌صورت مرتب و مدون، منتشر شده است.

دانش‌نامه قرآن و حديث در حال حاضر در 16 جلد و تنها با مدخل‌های دو حرف الف و باء منتشر شده و در اختيار پژوهشگران، علما و طلاب حوزه‌های علميه قرار گرفته و پيش‌بينی می‌شود كه حجم موسوعه معارف‌الكتاب و السنه نزديك به شصت جلد و دانشنامه قرآن و حديث به يكصد جلد عربی ـ فارسی برسد.

عرضه حديث در كنار آيات قرآن، فراگيری همه موارد عموم و خصوص و مطلق و مقيد و ... طبقه‌بندی روايات مرتبط در يك بخش، اختصار به وسيله حذف روايات مشابه، نقد و رفع تعارضات احتمالی، دستيابی آسان به ابواب مورد نظر و ارائه تحليل‌های مورد نياز از جمله ويژگی‌های اين دانش‌نامه عنوان شده است.

اين دانش‌نامه با استناد به آيات و روايات معصومان به توضيح و تبيين موضوعات، مفاهيم و مدخل‌های دينی می‌پردازد كه از جهت موضوعی، از دامنه گسترده‌ای برخوردار است و مفاهيم دينی، اعتقادی، اخلاقی، سياسی اقتصادی و فرهنگی را پوشش می‌دهد.

 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل