صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
شهر مجازی قرآن کریم به زودی در قم راه‌اندازی می‌شود


كد خبر:2210 تاريخ خبر :16:22:00 1388-11-9 نسخه چاپي

شهر مجازی قرآن کریم شامل سه بخش عمده مدرسه قرآنی، علوم و معارف قرآنی و خدمات ویژه به زودی از سوی جامعة المصطفی العالمیه راه اندازی می شود.

به گزارش واحد خبر پایگاه معارف قرآن به نقل از ایکنا، حجت‌الاسلام سید حامد ساجدی، کارشناس قرآنی دانشگاه مجازی المصطفی با بیان این‌که شهر مجازی قرآن کریم به زودی از سوی جامعة المصطفی العالمیه راه اندازی می شود، گفت: این طرح جامع ترین طرح قرآنی است که پس از بررسی و مطالعه سیصد پایگاه اینترنتی فارسی، عربی، انگلیسی و لاتین ضمن برطرف کردن ضعف های موجود، به نگارش در آمده و در آن تمام مسائل آموزشی و غیر آموزشی درباره مباحث قرآنی جمع آوری شده است.
وی افزود: شهر مجازی قرآن کریم شامل سه بخش عمده مدرسه قرآنی، علوم و معارف قرآنی و خدمات ویژه ای همچون رادیو و تلویزیون اینترنتی، انجمن های قرآنی، پرسمان، فروشگاه و سامانه پیام کوتاه است.
کارشناس قرآنی دانشگاه مجازی المصطفی در مورد بخش "مدرسه قرآنی چنین" گفت: این بخش مربوط به دوره های آموزشی شامل دوره های آموزشی حفظ، قرائت، تفسیر، ترجمه و مفاهیم، تربیت مربی و علوم قرآن است.
حجت‌الاسلام ساجدی اضافه کرد: بخش "علوم و معارف قرآنی" نیز در حقیقت، یک دائرة المعارف قرآنی فاخر با گستره ای وسیع، شامل: علوم قرآنی، معارف قرآنی، کتابخانه، منابع قرآنی، اخبار قرآنی و مانند آن است.
وی در ادامه به نقش اساسی و کلیدی قرآن و معارف اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در امر تعلیم و تربیت، اشاره کرد و گفت: با توجه به رسالت خطیر جامعه المصطفی العالمیه در بسط و ترویج فرهنگ متعالی قرآنی و دینی در جای جای جهان، طرح "شهر مجازی قرآن کریم" تهیه شده است.
این کارشناس مسائل قرآنی ادامه داد: ارائه معارف ناب قرآنی، سبب تعمیق ارتباط مخاطبان با قرآن، کشف، شکوفایی و هدایت استعدادهای قرآنی و رشد و ارتقای معنوی قرآن دوستان و دانش پژوهان می شود.
حجت‌الاسلام ساجدی خاطرنشان کرد: شهر مجازی قرآن کریم در نظر دارد با استفاده از فن آوری های نو در محیط وب، هر آنچه را مربوط به علوم و معارف در حوزه قرآن است به صورت منظم و دسته بندی شده تولید و در معرض استفاده علاقه مندان قرار دهد.
وی از راه اندازی کارگروه آموزشی و کارگروه علوم معارف و قرآن در ارتباط با شهر مجازی قرآن کریم خبر داد و گفت: در مباحث آموزشی قرآنی، استاد شهیدی، دکتر شعاعی، اسدی، قاسمی و در مباحث علوم و معارف قرآنی اساتید حسینی، جمالی، هاشمی و کرجی در راه اندازی شهر مجازی قرآن کریم همکاری دارند.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل