صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
برگزاری نشست علمی قرآن و عترت در حوزه علمیه المنتظر هند


كد خبر:2059 تاريخ خبر :11:47:00 1388-8-21 نسخه چاپي

نشست علمی فرهنگی قرآن و عترت با حضور نماینده جامعه المصطفی العالمیه و شماری از طلاب، در حوزه علمیه المنتظر هند برگزار شد.

به گزارش واحد خبر پایگاه معارف قرآن به نقل رسا در هند، نشست علمی فرهنگی "قرآن و عترت"، با حضور شمار زیادی از طلاب، علما و اندیشمندان علمی شهر "نوگاواسادات" واقع در استان اوتراپردیش هند برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مهدوی نماینده جامعه المصطفی العالمیه در هند نیز حضور داشت، شماری از حافظان، مفسرین و محقیقی علوم قرآنی حضور داشتند و به ارائه برنامه خود پرداختند.
حجت الاسلام مهدوی در این مراسم طی سخنانی بر پویایی و نشاط حوزه های علمیه هند بر اساس آموزه های قرآن و عترت تاکید کرد و خواستار حرکت طلاب و مسوولین این حوزه ها به سمت ارائه تحقیقات و پژوهشهای علمی در زمینه های مختلف شد.
وی همچنین برقراری وحدت میان امت اسلامی را مساله ای مهم قلمداد کرد و از حوزه های علمیه هند خواست با برنامه ریزی کاربردی به سمت وحدت شیعه و سنی در هند حرکت کنند.
در این مراسم شماری از طلاب به قرائت مقالات خود در موضوعات مختلف قرآنی پرداختند و شماری دیگر در زمینه تفسیر قرآن مطالبی را عرضه کردند که مورد نقد و بررسی حاضران قرار گرفت. برگزاری مسابقه حفظ قرآن کریم نیز از جمله برنامه های این مراسم بود که با حضور طلاب حافظ قرآن از شهرهای مختلف هند انجام شد.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل