صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
پایگاه جستجوگر سایت‌های قرآنی در قم راه‌اندازی شد


كد خبر:2055 تاريخ خبر :21:15:00 1388-8-18 نسخه چاپي

با همکاری محققان و پژوهشگران حوزه و دانشگاه، نخستین پایگاه اینترنتی جستجوگر سایت‌های قرآنی در قم رسماً کار خود را آغاز کرد.

به گزارش واحد خبر پایگاه معارف قرآن به نقل مرکز خبر حوزه، مدیر این پایگاه اینترنتی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این موتور جستجوگر می‌تواند به صورت تخصصی و حرفه‌ای اطلاعات مورد نیاز کاربران را در زمینه‌های قرآنی ارائه دهد و فضای مناسب‌تری را برای محققان قرآنی فراهم کند.
علی اسماعیل‌پور با اشاره به ایجاد اولیه این پایگاه از دو سال گذشته به صورت آزمایشی و با اطلاعات محدود گفت: این موتور جستجو، از این پس با حجم گسترده‌تری از اطلاعات به صورت رسمی به کاربران خدمات ارائه می‌‌دهد.
وی افزود: هم اکنون بیش از 360 سایت به زبان‌های فارسی، انگلیسی و عربی در زمینه علوم و معارف قرآنی و علوم وابسته در این پایگاه قرار گرفته است.
اسماعیل پور اضافه کرد: این موتور جستجوگر با گسترش دامنه اطلاعاتی خود قادر به جستجوی تخصصی اطلاعات با استفاده از سایت‌های مرتبط است که در دیگر موتورهای جستجوگر امکان دسترسی به آن وجود ندارد.
وی گفت: این سایت هم اکنون به زبان فارسی، فعال است و فعال‌سازی زبان‌های انگلیسی و عربی آن نیز در دست اقدام است.
اسماعیل‌پور با اشاره به حضور 9 کارشناس از طلاب و فضلای حوزه علمیه و دانشجویان دانشگاه های قم در طراحی و راه‌اندازی جستجوگر سایت‌های قرآنی، گفت: هنوز این افراد به منظور گسترش این پایگاه مشغول فعالیت می باشند و امید آن است که بزودی بیش از دو هزار سایت قرآنی به زبان‌های مختلف در دامنه اطلاعاتی پایگاه قرار گیرد.
وی با اشاره به فعالیت موتورهای جستجوگر جهانی همچون گوگل افزود: این موتورهای جستجوگر به صورت عمومی فعالیت می کنند و کاربر با صرف زمان و هزینه آنگونه که باید نمی‌تواند اطلاعات مورد نیاز خود را در زمینه قرآنی کسب نماید.
مدیر پایگاه اینترنتی جستجوگر سایت های قرآنی افزود: از سوی دیگر بسیاری از سایت های قرآنی که مورد توجه موتورهای جستجوگر می باشد تحت مدیریت مذاهب دیگر است اما این موتور جستجو سعی در رعایت همه مسائل از قبیل عدم ارائه مطالب تحریفی کرده است.
اسماعیل‌‌پور اضافه کرد:کاربران می‌توانند موضوعات قرآنی خود را در زمینه‌های متنوع با آدرس www.quransite.ir به دست آورند.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل