صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
نرم افزار "مرجع قرآن" راهگشای پژوهشگران قرآنی


كد خبر:1883 تاريخ خبر :22:39:00 1388-6-14 نسخه چاپي

مسئول غرفه پارسااز عرضه نرم افزار وکتاب مرجع قرآن باهدف ارایه اطلاعاتی پیرامون علوم قرآنی براي پژوهشگران درنمایشگاه هفدهم خبرداد.

به گزارش واحد خبر پایگاه معارف قرآن، به نقل از شبستان، زهرا خان محمدی، مسئول غرفه پایگاه اطلاع رسانی سراسری اسلامی (پارسا) فعالیت های این موسسه را جمع آوری اطلاعاتی پیرامون علوم اسلامی و عرضه این اطلاعات به پژوهشگران دانست و گفت: کتاب و نرم افزار "مرجع قرآن" کارنامه منابع پیرامون قرآن و علوم قرآنی است که در هفدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن عرضه شده است.
وی افزود: این نرم افزار شامل اطلاعات 35 هزار منبع درباره قرآن و معارف قرآنی است. کتاب ها، مقاله ها، مجموعه ها، دایره المعارف و پایان نامه هایی در موضوعاتی چون تفسیر و ترجمه ناسخ و منسوخ، محکم و متشابه، اعجاز قرآن، قسم ها و مثل ها و اوصاف قرآن نگاشته شده است بخشی از منابع معرفی شده در این لوح فشرده است.
خان محمدی در تشریح بخش های دیگر این نرم افزار اظهار داشت: در زمینه معارف قرآنی علاوه بر تحقیقات و پژوهش های قرآن پژوهی آثاری درباره موضوعات و مفاهیم قرآنی مانند منابعی که به اخلاق قرآنی یا منابع فقهی، فلسفی، کلامی و اقتصادی با رویکرد قرآنی پرداخته اند، معرفی شده است.
وی بیان کرد: مرجع قرآن کریم بدون محدویت زمانی و تاریخی به معرفی تالیفات چاپ شده نویسندگان ایرانی و خارجی از طریق ارایه اطلاعات ماخذ شناسی، چکیده، تصویر روی جلد به همراه قابلیت جستجو در موضوعات ناشران و نشریات پرداخته است.
غرفه پایگاه اطلاع رسانی سراسری اسلامی یکی دیگر از محصولات ارایه شده این مرکز در نمایشگاه قرآن کتاب دو جلدی و لوح فشرده "امام مهدی در آینه قلم" دانست و اذعان داشت: این لوح فشرده بیش از 8 هزار نسخه کتاب را معرفی و چکیده کتاب امام مهدی در آیینه قلم را در خود جا داده است.
وی منابع مربوط به شخضیت، فضایل، مقامات، سیره و تاریخ زندگانی امام مهدی (عج) و اندیشه های مربوط به مهدویت را از موضوعات اصلی موجود در این لوح فشرده برشمرد و افزود: این نرم افزار به قیمت 40 هزار ریال و کتاب جلدی آن به قیمت 300 هزار ریال در نمایشگاه هفدهم عرضه می شود.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل