صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
اعجاز قرآن، پژوهشگران ژاپنى را مسلمان کرد


كد خبر:1631 تاريخ خبر :23:36:00 1387-9-15 نسخه چاپي

اعضاى يک گروه پژوهشى در ژاپن با اذعان به اعجاز قرآن به دين اسلام گرويدند.

به نوشته روزنامه الجزيره چاپ عربستان، اعضاى اين گروه پژوهشى که در زمينه فعل و انفعالات يک پروتئين در مغز فعاليت مى کردند، از دريافت نتيجه تحقيقات پزشک مسلمان دکتر ابراهيم خليفه که با استناد به قرآن تهيه شده بود، شگفت زده شدند و با اذعان به اعجاز قرآن در اين زمينه، اسلام آوردند.
به نوشته روزنامه الجزيره، اعضاى اين گروه پژوهشي، در مورد ماده «ميثا لونيدز» نوعى پروتئين که در مغز انسان و حيوان توليد مى شود - به دو محصول زيتون و انجير رسيدند که خداوند در قرآن به آنها قسم خورده است. اين ماده براى انسان بسيار اهميت دارد و توانايى کاهش کلسترول را دارد و تقويت قلب و اعتماد به نفس در انسان را عهده دار است.
براساس اين گزارش، مغز انسان به تدريج ازسن 51 سالگى تا 53 سالگى توليد آن را آغاز مى کند و سپس توليد آن کم کم کاهش مى يابد و تا 06 سالگى متوقف مى شود و به اين خاطر دستيابى به اين ماده به سهولت ميسر نيست. محققان در اين زمينه تلاش خود را بر روى نباتات براى بدست آوردن آن متمرکز کردند،
بنابر اين يک گروه ژاپني، اين ماموريت را برعهده گرفت تا جست وجو در مورد اين ماده شگفت انگيز را آغاز کند، چرا که اين ماده از نظر دانشمندان نقش بسزايى در از بين بردن عوارض پيرى در انسان به عهده دارد. اين دانشمندان ژاپنى پس از تلاش هاى بسيار، دريافتند که ماده اى که به دنبال آن هستند فقط و فقط در «انجير» و «زيتون» وجود دارد.
اين در حالى است که خداوند منان در کتاب آسمانى قرآن گفته «والتين والزيتون و طور سينين و هذا البلد الامين، لقد خلقنا الانسان فى احسن تقويم.» دانشمندان ژاپنى در ادامه يافته هاى خود متوجه شدند، استخلاص اين ماده از انجير يا زيتون امکان پذير است، اما بدون مخلوط کردن آن، چيزى را که جست وجو مى کنند، امکان پذير نيست.
به نوشته اين روزنامه عربستانى آنها متوجه شدند که بايد ماده بدست آمده را به نسبت يک در هفت (يک انجير در 7 زيتون) مخلوط کنند تا نتيجه بهتر را به دست آورند. که در همين حال دکتر طه ابراهيم خليفه که قبلا در مورد انجير و زيتون به پژوهش در قرآن پرداخته بود، نتايج تحقيقات خود را به اين گروه ژاپنى ارسال کرد.
براساس پژوهش اين پزشک مسلمان عربستانى در قرآن فقط يک بار از انجير ياد شده است در حالى که 7 بار از زيتون (6 بار به صراحت و يک بار به طور ضمني) نام برده شده است و اين در واقع همان چيزى بود که گروه پژوهشى ژاپني از طريق علمى به آن دست يافته بودند، در حالى که 0041 سال پيش در کلام الله مجيد ذکر شده بود.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل