صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ 07:08 1397/12/22
پایگاه فصلنامه پژوهش های قرآنی راه اندازی شد


كد خبر:1590 تاريخ خبر :12:47:00 1387-9-4 نسخه چاپي

به همت گروه مطالعات و پژوهش های قرآنی معاونت پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه خراسان رضوی پایگاه اینترنتی «فصلنامه پژوهش های قرآنی» راه اندازی شد.

به گزارش واحد خبر پايگاه معارف این پایگاه با هدف معرفی این نشریه در فضای مجازی فعالیت خود را آغاز کرد.
بر پایه این گزارش نخستین شماره فصلنامه پژوهش‌های قرآنی در بهار 1374 منتشر شده و هم‌اکنون در چهاردهمین سال انتشار خود قرار دارد و يكي از مجله هاي تخصصی موضوعی در عرصه مطالعات قرآنی درجهان اسلام است که توانسته با اتکا به استعدادهای موجود قرآن‌پژوهی و با رویکرد نوگرایی و تحول آفرینی در حوزه‌های گوناگون به فعالیت بپردازد.
فصلنامه تخصصی پژوهش‌های قرآنی، با توجه به نیازها و ضرورت‌های موجود در عرصه قرآن‌پژوهی، به همت پژوهشگران و محققان گروه مطالعات و پژوهش‌های قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی منتشر می‌شود.
اهداف این فصلنامه شامل گسترش فرهنگ قرآن در جامعه به‌ویژه در میان اقشار دانشور و متخصص، تقویت و پیشبرد دانش‌ها و معارف قرآن در حوزه و دانشگاه و در میان اقشار فرهیخته کشور، پر کردن خلأ تحقیقاتی موجود در بسیاری از زمینه‌های ناشناخته معارف و علوم قرآنی، پاسخگویی به شبهات نو پیدا در زمینه قرآن، تفسیر و معارف قرآنی، تلاش در جهت بهره‌وری بایسته از اندیشه‌های روزآمد قرآنی، تربیت محققان و نویسندگان متخصص و صاحب‌نظر در رشته علوم و معارف قرآنی است.
در صفحه اصلی این سایت امکان دسترسی به مقاله منتخب، پربازدیدترین مقالات، جدیدترین شماره، بایگانی نشریه و سایت‌های مرتبط برای کاربران فراهم است.
در بخش سایت‌های مرتبط، امکان دسترسی کاربران به سایت‌هایی مانند دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، اندیشه قم، کانون گفتمان قرآنی، بلاغ، پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و غیره فراهم است.
از امکانات تعاملی این سایت می‌توان به بخش درباره نشریه، ارتباط با نشریه، دسترسی به جدیدترین شماره نشریه و امکان جستجو اشاره کرد.
علاقمندان برای دسترسی به این پایگاه می توانند به نشانیhttp://www.quran-p.com مراجعه کنند.
 بایگانی اخبار

اخبار مرکز
مقالات و كتابهاي قرآني
نشست ها و همايش ها
مراكز و شخصيت ها
پايگا ه ها و وبلاگها
بين الملل