صفحه اصلي     درباره ما     نقشه سايت     ارتباط با ما     پژوهشکده در يك نگاه  
دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸

جرعه اي از زلال قرآن

جرعه اي از زلال قرآن جلد 1
اين تفسير اثر حضرت آيت الله ميرزا ابوالقاسم محمدي گلپايگاني از مفسران و عالمان برجسته است كه با راهيابي به محضر قرآن، تشنگان را از زلال معارف آن سيراب مي ساخت. مجموعه 6 جلدي جرعه اي از زلال قرآن ، تفسير بيست و يك سوره از قرآن ( از سوره اسراء تا صافات ) است كه از سوي معظم له در مسجد شهر گلپايگان پس از نماز مغرب و عشا با بهره مندي از احاديث اخلاقي اهل بيت عصمت و طهارت(ع) براي عموم نمازگزاران بيان مي شده است. اين مجموعه با برخورداري از بياني سليس و روان براي عموم اقشار فرهنگي جامعه مفيد و سودمند است. مركز فرهنگ و معارف قرآن با تصحيح و افزودن منابع و ماخذ اين اثر را در اختيار مردم قرار داده است و از سوي بوستان كتاب چاپ و منتشر شده است.

جرعه اي از زلال قرآن جلد 2
اين تفسير اثر حضرت آيت الله ميرزا ابوالقاسم محمدي گلپايگاني از مفسران و عالمان برجسته است كه با راهيابي به محضر قرآن، تشنگان را از زلال معارف آن سيراب مي ساخت. مجلد دوم جرعه اي از زلال قرآن ، تفسير سوره هاي طه ، انبياء و حج است. نويسنده در اين مجلد به مباحثي چون نام هاي پيامبراکرم(ص)، هدف از نزول قرآن ، اهداف قصه هاي قرآن ، وحي به مادر موسي (ع) ، قيامت ، برهان تمانع ، ولايت علي (ع)، افسانه غرانيق و دستورهاي خداوند به مومنان پرداخته است. اين مجلد در 255 صفحه به شکل مکتوب از سوي بوستان كتاب چاپ و منتشر شده است..

جرعه اي از زلال قرآن جلد 3
مجلد سوم تفسير اثر حضرت آيت الله ميرزا ابوالقاسم محمدي گلپايگاني از مفسران و عالمان برجسته معاصر که از سوي معظم له در مسجد شهر گلپايگان پس از نماز مغرب و عشا با بهره مندي از احاديث اخلاقي اهل بيت عصمت و طهارت(ع) براي عموم نمازگزاران بيان مي شده است به شکل کتاب جرعه اي از زلال قرآن از سوي مرکز فرهنگ و معارف قرآن پس از تدوين و تحقيق و غني سازي در اختيار علاقه مندان به ساحت قرآن گرفته است. مجلد سوم آن تفسير سوره هاي مومنون ، نور و فرقان است. نويسنده در اين مجلد به مباحثي چون سرگذشت پيامبران ، صفات مومنان ، علل بي ايماني ، دلايل توحيد، قذف و زنا و اقسام حد زناکاران ، باران معنوي ، اسراف و شرک و ديگر معارف قرآن پرداخته است. اين مجلد در 247 صفحه به شکل مکتوب از سوي بوستان كتاب چاپ و منتشر شده است.قرآن پژوهی
پايگاه تخصصي ترجمه قرآن كريم
دائرة المعارف قرآن كريم (9جلد)
فرهنگ قرآن (24جلد)
تفسير راهنما (20 جلد)
فرهنگ موضوعي تفاسير (3 جلد)
دانشنامه موضوعي مقالات قرآنی
جرعه اي از زلال قرآن
کتابخانه دیجیتالی آثار
پرسمان هاي قرآني
درآمدی بر اجتهاد از منظر قرآن

اطلاع رسانی قرآنی
نرم افزار های مرکز
كتابخانه تخصصي قرآن
جديدترين مقالات قرآني
كتب جديد قرآني
پايان نامه هاي قرآني
معرفی نشریات قرآنی
معرفی قرآن پژوهان
پايگاه هاي قرآن پژوهي
نرم افزارهاي قرآني
فصلنامه پژوهش هاي قرآني